Святе Письмо з розважанням на 24 січня

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 6 грудня
 • Святе Письмо з розважаннями на 5 грудня
 • Святе Письмо з розважанням на 4 грудня
    • Святе Письмо з розважанням на 24 січня

     Послання Апостола Якова 3, 1-10.

     1. Браття, нехай між вами не буде багато тих, що хочуть стати учителями, знаючи, що за те приймемо більший засуд. 2. Всі ми бо чимало чинимо провин. Коли хто не завинить словом, той чоловік досконалий, що може загнуздати й усе тіло.

     3. Коли вкладаємо гнуздечки коням у рот, щоб вони нам корилися, ми керуємо всім їхнім тілом. 4. І кораблі також, хоч які вони великі і хоч які сердиті вітри ними гонять, вони кермуються маленьким стерном по волі стерника. 5. Так само і язик – член маленький, але й чваниться вельми! Глядіть, який вогонь малий, але палить величезний ліс! 6. І язик – вогонь, цілий світ неправди! Язик, розсівшися між нашими членами, бруднить усе тіло; він запалює все колесо нашого життя, сам запалений вогнем пекельним. 7. Усякі роди диких звірів та птахів, гадів та морських потвор були приборкані і приборкуються людським хистом. 8. Язика ж ніхто з людей не може вгамувати: він зло, що спокою не знає, повний смертельної отрути.

     9. Ним ми благословляємо Господа й Отця, і ним кленемо людей, що сотворені на подобу Божу. 10. З тих самих уст виходить благословення і прокляття. Не слід, брати мої, щоб воно так було.

     Євангеліє від Марка 11, 11-23.

     11. В той час увійшов Ісус у Єрусалим, у храм, і оглянув усе; а що було вже пізно, вийшов з дванадцятьма у Витанію.

     12. На другий день, коли вони виходили з Витанії, зголоднів він. 13. Побачивши здалека смоковницю, вкриту листям, приступив, чи часом не найде чого на ній, та підійшовши до неї, окрім листя не найшов нічого, бо ще не була пора смоков. 14. І звернувшись до смоковниці, промовив:

     – Нехай ніхто повіки не їсть плоду з тебе!

     Учні його чули це.

     15. Приходять вони в Єрусалим, і, ввійшовши у храм, Ісус став виганяти тих, що продавали й купували в храмі; він перекинув столи міняйлів та ослони тих, що продавали голубів, 16. і не дозволив, щоб хто переносив що через храм. 17. Навчав він їх і казав їм:

     – Хіба не написано: дім мій домом молитви назветься для всіх народів? А ви з нього зробили печеру розбійників!

     18. Почули це первосвященики й книжники й шукали, як би його погубити, але боялися його, бо ввесь народ дивувався його науці. 19. А як настав вечір, він вийшов за місто.

     20. Проходивши ж тудою вранці, вони побачили смоковницю, всохлу від кореня. 21. Тоді Петро, згадавши, каже йому:

     – Учителю, дивися, смоковниця, що прокляв єси, усохла.

     22. Ісус у відповідь сказав їм:

     – Майте віру в Бога. 23. Істинно кажу вам, що хто скаже цій горі: двигнись і кинься в море, та не сумніватиметься у своїм серці, але віруватиме, що станеться те, що каже, буде йому так.


     Споконвіку було Слово. Лише людину Бог наділив даром повноцінного мовлення, мова відрізняє нас від тварин, наділяючи комплексом особливого сприйняття та відтворення сенсів через мовні знаки. Наші думки пов’язані із словами, це чудний механізм, який уже століттями досліджують мовознавці.

     Нерідко зараз чуємо про феномен “матеріалізації” думок чи слів. Але про що говорить нам Ісус: Майте віру в Бога. Істинно кажу вам, що хто скаже цій горі: двигнись і кинься в море, та не сумніватиметься у своїм серці, але віруватиме, що станеться те, що каже, буде йому так.

     Ми мусимо бути відповідальними за слова, які говоримо, бо це не просто коливання звуку. Слово дане нам з небес, зі слів складаються молитви, словами обмінюємось, коли чогось бажаємо людині, коли щось розповідаємо. Так важливо пам’ятати про цінність слів тоді, коли хочеться обманювати, лихословити, нарікати, проклинати. Негативними словами завдаємо шкоди як собі, так і іншим.

     Вчімося говорити добре і просімо Бога благословення на кожне слово на кожен день. Амінь.

      

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 6 грудня
    • Святе Письмо з розважаннями на 5 грудня
    • Святе Письмо з розважанням на 4 грудня
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.