Святе Письмо з розважанням на 19 лютого

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 1 грудня
 • Святе Письмо з розважанням на 30 листопада
 • Святе Письмо з розважанням на 29 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 19 лютого

     Перше послання до Коринтян 8, 8 – 9, 2.

     8. Браття, страва не зближує нас до Бога: ні як не їмо, не тратимо нічого, ні як їмо, не користаємо нічого. 9. Але глядіть, щоб ця ваша свобода не стала причиною падіння для слабких. 10. Бо коли хто бачить тебе, що маєш знання, як ти у капищі сидиш за столом, чи його совість, тому що слабка, не буде заохочена їсти ідоложертовне? 11. І так через твоє знання може погибнути немічний брат, за якого помер Христос. 12. Грішивши так проти братів і ранивши їх слабку совість, грішите проти Христа. 13. Тому, як страва призводить брата мого до гріха, повік не буду їсти м’яса, щоб не блазнити мого брата.

     1. Хіба я не вільний? Хіба я не апостол? Хіба я Ісуса, Господа нашого, не бачив? Хіба ви не моє діло у Господі? 2. Коли іншим я не апостол, то – вам, бо ви достовірний доказ у Господі мого апостольства.

     __________

     Євангеліє від Матея 25, 31-46.

     Сказав Господь:

     31. Коли Син чоловічий прийде у славі своїй, і всі ангели з ним, він сяде на престолі своєї слави. 32. І зберуться перед ним усі народи, і він відлучить їх одних від одних, як пастух відлучує овець від козлів; 33. і поставить овець праворуч себе, а козлів ліворуч.

     34. Тоді цар скаже тим, що праворуч нього:

     – Ходіте, благословенні Отця мого, візьміть у спадщину царство, що було приготоване вам від створення світу. 35. Бо я голодував, і ви дали мені їсти; мав спрагу, і ви мене напоїли; чужинцем був, і ви мене прийняли; 36. нагий, і ви мене одягли; хворий, і ви навідались до мене; у тюрмі був, і ви прийшли до мене.

     37. Тоді озвуться праведні до нього:

     – Господи, коли ми бачили тебе голодним і нагодували, спрагненим і напоїли? 38. Коли ми бачили тебе чужинцем і прийняли, або нагим і одягнули? 39. Коли ми бачили тебе недужим чи в тюрмі і прийшли до тебе?

     40. А цар, відповідаючи їм, скаже:

     – Істинно кажу вам: усе, що ви зробили одному з моїх найменших братів, ви мені зробили.

     41. Тоді скаже й тим, що ліворуч:

     – Ідіть від мене геть, прокляті, у вогонь вічний, приготований дияволові й ангелам його; 42. бо я голодував, і ви не дали мені їсти; мав спрагу, і ви мене не напоїли; 43. був чужинцем, і ви мене не прийняли; нагим, і ви мене не одягнули; недужим і в тюрмі, і ви не навідались до мене.

     44. Тоді озвуться і ті, кажучи:

     – Господи, коли ми бачили тебе голодним або спраглим, чужинцем або нагим, недужим або в тюрмі, і тобі не послужили?

     45. Він відповість їм:

     – Істинно кажу вам: те, чого ви не зробили одному з моїх найменших братів, і мені не зробили.

     46. І підуть ті на вічну муку, а праведники – на життя вічне.

     _________

     Що важливіше: піст від страв чи діла милосердя? Як бачимо з сьогоднішнього Святого Письма, наші стосунки з ближніми – важливіші. Вони навіть можуть стати мірилом наших “позицій” у вічності.

     Варто згадати, що Ісус озвучив 2 головні заповіді: любові до Бога і любові до ближнього як до самих себе. Решта речей, які ми робимо або не робимо, мають вимірюватися саме цими заповідями.

     Чи нашкодить мій гріх мені? Чи вплине він на моїх близьких? Чи віддалюся я від Бога, коли піду сам проти свого сумління? Так!

     Боже! Навчи мене відчувати справжні потреби моїх рідних та друзів і мати змогу їм допомогти! Амінь

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 1 грудня
    • Святе Письмо з розважанням на 30 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 29 листопада
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.