Святе Письмо з розважанням на 4 березня

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 11 липня
 • Святе Письмо з розважанням на 8 липня
 • Святе Письмо з розважанням на 7 липня
    • Святе Письмо з розважанням на 4 березня

     Послання до Євреїв 1, 1-12.

     1. Багато разів і багатьма способами Бог говорив колись до батьків наших через пророків. 2. За останніх же цих днів він говорив до нас через Сина, якого зробив наслідником усього і яким сотворив віки. 3. Він – відблиск його слави, образ його істоти, який підтримує все своїм могутнім словом, вчинив очищення гріхів і возсів праворуч величі на висоті, 4. ставши від ангелів остільки вищим, оскільки унаслідував визначніше від них ім’я.

     5. Кому бо з ангелів він коли мовив:

     Син мій єси,

     я сьогодні родив тебе.

     І ще:

     Я буду йому за Отця,

     і він буде мені за Сина.

     6. Коли ж знов уводив Первородного у світ, каже:

     Нехай поклоняться йому всі ангели Божі.

     7. Щодо ангелів мовить:

     Той, хто вітри своїми вісниками чинить,

     і полум’я вогненне – слугами своїми.

     8. А про Сина:

     Престол твій, Боже, від віку й довіку,

     і берло правоти – берло твого царства.

     9. Ти полюбив справедливість і зненавидів беззаконність

     тому помазав тебе, Боже, твій Бог

     єлеєм радости понад друзів твоїх.

     10. Знову:

     Ти, Господи, напочатку заснував землю,

     і небеса діло рук твоїх.

     11. Вони зникнуть, ти ж перебуваєш;

     усі, мов одежа, постаріються;

     12. ти їх, неначе одежу, згорнеш,

     і, немов одіж, вони зміняться.

     Ти ж – той самий,

     і літа твої не скінчаться.

     Друге послання до Tимотея 2, 1-10.

     1. Сину Тимотeю, змiцнюйся у благодаті, що в Христі Ісусі. 2. Що ти чув від мене при багатьох свідках, те передай вірним людям, які будуть здібні й інших навчити. 3. Перенось, отже, зо мною труди як добрий воїн Христа Ісуса. 4. Ніякий вояк не встряває у справи життя цього, як хоче догодити тому, хто його найняв на службу. 5. І коли хто бореться, не отримує вінка, як не бореться згідно з правилами. 6. Хліборобові, що працює, належиться перша частка у плодах. 7. Зрозумій, що кажу, і Господь дасть тобі розуміння у всьому.

     8. Пам’ятай про Ісуса Христа, що воскрес із мертвих, з роду Давида, згідно з моїм євангелієм, 9. за яке я страждаю аж до кайданів, немов злочинець. Але слова Божого зв’язати не можна. 10. Тому все терплю ради вибраних, щоб і вони осягли спасіння, що в Христі Ісусі, з вічною славою.

      

     Євангеліє від Марка 2, 23 – 3, 5.

     23. Одного разу довелось Ісусові переходити ланами, і його учні на ходу зривали колоски. 24. Фарисеї кажуть йому:

     – Глянь! Чому вони роблять у суботу те, що не дозволено?

     25. Він їм відповів:

     – Невже ви не читали, що зробив Давид, бувши в потребі, коли він і ті, що були з ним, зголодніли? 26. Як він за первосвященика Авіятара увійшов у храм Божий і їв жертовні хліби, яких не дозволено їсти нікому, крім священиків, і дав також тим, що були з ним?

     27. І каже до них:

     – Суботу установлено для людини, а не людину для суботи, 28. тому Син чоловічий – владика й над суботою.

     1. І ввійшов знову в синагогу. А був там чоловік, який мав суху руку. 2. І стежили за ним, чи він оздоровить його в суботу, щоб його обвинуватити. 3. І мовив Ісус до чоловіка, який мав суху руку:

     – Стань посередині!

     4. Потім каже до них:

     – Годиться в суботу чинити добро чи зло, спасти життя чи погубити?

     Вони мовчали. 5. Тоді, поглянувши на них гнівно, зажурений, що їхні серця закам’яніли, каже до чоловіка:

     – Простягни руку!

     І той простягнув, і рука його стала здоровою.

     Євангеліє від Івана 15, 17 – 16, 2.

     Сказав Господь своїм учням:

     17. Це вам заповідаю: щоб ви любили один одного.

     18. Вас ненавидить світ – знайте, що він мене перше, ніж вас, ненавидів. 19. Як би ви були від світу, світ своє любив би. А що ви не від світу, бо я вибрав вас від світу, тому світ вас ненавидить. 20. Згадайте слово, що я був сказав вам: слуга не більший від пана свого. Якщо переслідували мене, переслідуватимуть і вас; і якщо слово моє зберігали, зберігатимуть і ваше. 21. Та все те робитимуть вам за моє ім’я, не знають бо того, хто послав мене. 22. Якби я не прийшов був і не говорив до них, гріха не мали б. Але тепер вони виправдання за їхній гріх не мають. 23. Хто ненавидить мене, і Отця мого ненавидить. 24. Якби я не чинив був серед них діл, яких ніхто інший не чинив, гріха не мали б. Тепер же й бачили й зненавиділи – і мене й Отця мого. 25. Але щоб здійснилося слово, що написане в законі їхньому: ненавиділи вони мене без причини. 26. Як прийде Утішитель, якого зішлю вам від Отця, Дух істини, який від Отця походить, він свідчитиме про мене. 27. Та й ви свідчитимете, бо ви зо мною від початку.

     1. Сказав я вам те, щоб ви не зневірилися. 2. Вас виключать із синагог, і настане година, коли кожен, хто вас убиватиме, гадатиме, що служить Богові.

     _____________

     Наскільки важливим є не просто вірити в Бога, а вірити в Святу Трійцю.

     Якщо ми кажемо, що віримо в Бога-творця, але не віримо в Ісуса Христа – нащо тоді ходимо до церкви? Адже церква – це не тільки місце молитви, це ще й місце зустрічі з Живим Богом, Ісусом, у Тайні Євхаристії.

     Саме поняття “християнство” походить від Христа, тож аби називатися християнином – треба в Христа вірити.

     Що ж робити, коли нас беруть сумніви у нашій вірі? Ісус, Який є відблиском слави Бога, образом Його істоти, “підтримує все своїм могутнім словом”. Він підтримає й нас, якщо ми Його слово читатимемо у Євангелії і намагатимемось знайти відгомін цього слова у своєму житті.

     Суботу установлено для людини, а не людину для суботи

     У єврейській традиції сьомим днем, днем відпочинку, вважається саме субота. Для нас же субота найчастіше є днем, коли ми робимо порядки, йдемо на закупи або вирушаємо кудись на відпочинок. Також вона є нагодою для нас приготуватися до неділі: підготувати все максимально, щоб у неділю присвячувати час Богові та рідним.

     Тож можемо собі перефразувати: “неділю установлено для людини, а не людину для неділі”. Бог не каже: “неділю встановлено для Мене”. Він не наказує нам присвячувати цей час Йому, Він дає нам заповідь “святкувати святий день”. І каже: приділіть час собі, тяжко не працюйте, а побудьте в мирі. Зробіть мир і спокій своєю цінністю, знайдіть справжню радість. Як святкувати, як радіти, коли немає спокою в душі, коли є якісь проблеми?

     Чоловік, який мав суху руку, прийшов у храм і там знайшов Бога та своє зцілення. Кожен із нас має якусь проблему, та не завжди там, де треба, шукаємо її вирішення.

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 11 липня
    • Святе Письмо з розважанням на 8 липня
    • Святе Письмо з розважанням на 7 липня
     • Оціни

      [ratemypost]