Святе Письмо з розважанням на 23 січня

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 28 листопада
 • Святе Письмо з розважанням на 27 листопада
 • Святе Письмо з розважанням на 26 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 23 січня

     Перше Послання Апостола Петра 3, 10-22.

     10. Улюблені, хто хоче життя любити
     й бачити дні добрі,
     хай береже язик від лихого,
     уста від слів лукавих.

     11. Хай ухиляється від зла й чинить добро,
     шукає миру й побивається за ним.

     12. Бо очі Господні на праведних,
     і його вуха звернені до їхньої молитви,
     лице ж Господнє проти тих, що лихо діють.

     13. Та й хто вам заподіє лихо, коли ви стали ревнителями добра? 14. Бо коли страждаєте за справедливість – ви щасливі! Погрози їхньої не бійтесь і не тривожтесь, 15. але Господа, Христа святіте у ваших серцях, завжди готові дати відповідь кожному, хто у вас вимагає слова про вашу надію, однак, із скромністю та страхом, 16. маючи добру совість, щоб саме тоді, коли вас обмовляють, були осоромлені ті, які роблять наклепи на вашу добру поведінку в Христі.

     17. Ліпше бо, коли така вже воля Божа, страждати, чинячи добро, ніж зло чинити. 18. Бо й Христос, щоб привести нас до Бога, один раз постраждав за гріхи наші: праведник – за неправедних, хоч був убитий тілом, але оживлений духом, 19. в якому він пішов проповідувати і тим духам, що в темниці; 20. тим, що колись були неслухняні, яких Бог довготерпеливо чекав за часів Ноя, коли будувався ковчег, в якому мало, тобто вісім душ, урятувалися водою. 21. Вас же тепер спасає прообраз цього, тобто хрищення, в якому позбуваєтеся не тілесної нечистоти, але отримуєте добру совість у Бога через воскресіння Ісуса Христа, 22. який, зійшовши знову на небо, є по правиці Божій і якому підкорені ангели, власті й сили.

     __________
     Євангеліє від Марка 12, 18-27.
     18. В той час прийшли до Ісуса садукеї, які кажуть, що немає воскресіння, і питають його, кажучи:
     19. Учителю, Мойсей написав нам, що коли в кого помре брат і зоставить жінку, а дітей не зоставить, то щоб брат його взяв жінку і дав потомство братові своєму. 20. Сім братів було. Перший узяв жінку й помер, не лишивши потомства. 21. Узяв її другий і помер, не лишивши потомства; так само й третій. 22. Нікотрий із сімох не лишив потомства. А після всіх померла й жінка. 23. При воскресінні, вони як воскреснуть, котрого з них вона буде жінкою? Бо семеро мали її за жінку.

     24. Ісус сказав їм:
     – Чи не тому ви помиляється, що не знаєте ні Писання, ні Божої сили? 25. Бо як воскреснуть із мертвих, ні женитимуться, ні виходитимуть заміж, але будуть як ангели на небі. 26. А про мертвих, що вони воскреснуть, хіба ви не читали в книзі Мойсея місця про кущ, як Бог сказав до нього: Я – Бог Авраама, Ісаака й Бог Якова, 27. Він – Бог не мертвих, а живих. Тому ви вельми помиляєтеся.

     __________
     Хто хоче життя любити
     й бачити дні добрі,
     хай береже язик від лихого,
     уста від слів лукавих.
     Хай ухиляється від зла й чинить добро,
     шукає миру й побивається за ним.

     Хто з нас не хоче любити своє життя, і щоб його дні були добрими? Але як то часто буває: стараєшся з у сіх сил бути добрим, вже й не обмовляєш нікого, і зло оминаєш, і добра шукаєш, а життя сумне… Але ми часто так посилено шукаємо чийогось добра, та не свого. Адже наше ж щастя є добром: і для нас, і для інших. Наш мир у душі в результаті стає миром для інших. І тоді злом для нас стає наш власний страх концентруватися на тому, що робить нас по-справжньому живими.

     А ще буває, що нам просто не вистачає терпцю. Бог наче каже нам: та не виглядай ти того щастя за кожним поворотом. Розслабся, насолоджуйся життям. Подивись, скільки я тобі всього даю щодня: білий лапатий сніг, схід сонця, веселих попутників в електричці. А ми хочемо вже і всього. Та просто деколи те щастя – не в результаті, а в процесі. У навчанні. У вишколі. У спробах і помилках. У пошуках. У цьому чудовому шляху, яким ми йдемо поруч із Богом.

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 28 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 27 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 26 листопада
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.