Святе Письмо з розважанням на 5 серпня

Читай також

 • Святе Письмо з розважаннями на 21 червня
 • Святе Письмо з розважаннями на 20 червня
 • Святе Письмо з розважаннями на 19 червня
    • Святе Письмо з розважанням на 5 серпня

     До Корінтян першого послання святого апостола Павла читáння.

     Апостол: 1 Кор. 138 зач.; 7, 24-35.

     24. Браття, хай кожний лишиться перед Богом у стані, в якому був покликаний.

     25. Щождо дівиць, я наказу Господнього не маю, але даю мою пораду як той, хто завдяки милості Божій гідний довір’я. 26. Гадаю, отже, що за теперішніми клопотами воно добре, тобто що людині добре так бути. 27. Зв’язався єси з жінкою? Не шукай розв’язатись. Розв’язаний від жінки? Не шукай жінки. 28. Однак, коли оженився, ти не згрішив; і коли дівчина виходить заміж, не грішить, такі зазнають тілесного горя, мені ж вас жалко.

     29. Ось що, брати, кажу: Час короткий. Хай, отже, ті, що мають жінок, живуть, немов би не мали, 30. і ті, що плачуть, немов би не плакали, і ті, що веселяться, немов би не веселилися, і ті, що купують, немов би не набували, 31. і ті, що користуються цим світом, немов би не користувались, проходить бо видимий світ цей.

     32. Я ж хочу, щоб ви були без журби. Хто нежонатий, клопочеться про Господні справи, як подобатися Господеві; 33. а хто жонатий, клопочеться про справи цього світу, як догодити жінці, і він розділений. 34. Так само й жінка незаміжня, і дівиця клопочеться про Господні справи, щоб бути святою і тілом, і духом, а заміжня клопочеться про справи цього світу, як догодити чоловікові. 35. Кажу вам це на вашу користь, не щоб накинути на вас петлю, але щоб ви гідно та ревно трималися Господа.

     Алилуя, глас 1.

     Стих: Ісповідять небеса чуда Твої, Господи, і істину Твою в церкві святих (Пс. 88,6).

     Стих: Бог прославлюваний на раді святих (Пс. 88,8).

     Від Матея святого Євангелія читáння.

     Євангеліє: Мт. 61 зач. 15, 12-21.

     12. Того часу приступили до Ісуса учні й кажуть йому:

     – Чи знаєш, що фарисеї взяли тобі за зле, як почули, що ти так говориш?

     13. Ісус озвався:

     – Кожна рослина, яку не посадив мій Отець небесний, буде вирвана з корінням. 14. Лишіть їх: це сліпі проводарі сліпих! Коли ж сліпий веде сліпого, обидва впадуть у яму.

     15. Тоді Петро заговорив до нього й каже:

     – З’ясуй нам ту притчу.

     16. Він відповів:

     – То ви також без розуму ще й досі? 17. Хіба не розумієте, що все те, що до уст входить, іде до нутра й геть виходить? 18. А те, що з уст виходить, іде з серця і сквернить людину; 19. із серця бо виходять лихі думки, убивства, перелюби, розпуста, крадежі, лживе свідчення, богохульства. 20. Це сквернить людину, а їсти немитими руками не сквернить людину.

     21. Ісус вийшов звідти й пішов в сторони тирські та сидонські.

     Причасний: На всю землю вийшло вістування їх і до кінців вселенної глаголи їх (Пс. 18,5). Алилуя, тричі.

     Священик: Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, святого отця нашого Миколая, архиєпископа, мирлікійського чудотворця, святих, славних і всехвальних апостолів, святого отця нашого Йоана Золотоустого, архиєпископа Константинограда, святого якого є храм і святих мучеників Теофима, Трофіла і тих що з ними, і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.


     Мт. 15, 12-21. «Лишіть їх: це сліпі проводарі сліпих!»

     У житті бувають різні ситуації. Інколи стрімкі повороти долі заводять нас у таку гущавину різноманітних подій, проблем, переживань, що самі дивуємося, як таке могло трапитися. Ніби йшли навпомацки і раптом прозріли, а дороги назад чи виходу не бачимо.

     Та, якщо пам’ятати, що по життєвій дорозі нас проводить Господь, прикриваючи від усіляких, непідсильних нам викликів, допомагає знаходити в собі  сили, щоб долати те, що нас тривожить, то нам не буде страшна духовна сліпота. Тому на цьому шляху важливо не йти наосліп, а постійно дивитися на те, що щоденно нам дарує Бог, вчитися постійно спілкуватися з Ним, щоб розуміти, що говорить нам.

     Читай також

    • Святе Письмо з розважаннями на 21 червня
    • Святе Письмо з розважаннями на 20 червня
    • Святе Письмо з розважаннями на 19 червня
     • Оціни

      [ratemypost]