Святе Письмо з розважанням на 23 вересня

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 1 грудня
 • Святе Письмо з розважанням на 30 листопада
 • Святе Письмо з розважанням на 29 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 23 вересня

     Апостол: Гал. 198 зач.; 1, 1-10; 20 – 2, 5.

     До Галатів послання святого апостола Павла читáння.

     1. Павло, апостол не від людей і не через посередництво чоловіка, а через Ісуса Христа і Бога Отця, що воскресив його із мертвих, 2. і всі брати, що зо мною, Церквам Галатії; 3. благодать вам і мир від Бога, Отця нашого, і Господа Ісуса Христа, 4. що дав себе самого за гріхи наші, щоб визволити нас від цього віку злого за волею Бога й Отця нашого, 5. якому слава на віки віків. Амінь.

     6. Дивуюся, що ви так швидко покинули того, хто вас покликав благодаттю Христа і перейшли на інше євангеліє: 7. не щоб воно було інше, але деякі баламутять вас, бажаючи перемінити євангеліє Христове. 8. Та коли б чи ми самі, чи ангел з неба, проповідували вам інше від того, яке ми вам проповідували, нехай буде проклят. 9. Як ми казали перше, так і нині кажу знову: коли хто вам проповідує інше євангеліє, ніж те, що ви прийняли, нехай буде проклят. 10. Хіба я тим запобігаю ласки у людей чи в Бога? Хіба намагаюся людям подобатися? Якби я людям хотів подобатися, я не був би Христовим слугою.

     20. Те, що пишу вам, ось перед Богом, що не обманюю. 21. Потім пішов у сторони сирійські та кілікійські; 22. з лиця ж мене не знали Церкви Юдеї, що у Христі. 23. Вони лиш чули, що той, хто колись гонив нас, тепер проповідує ту віру, яку колись руйнував, 24. і мене ради прославляли Бога.

     1. Згодом, по чотирнадцятьох роках, я знову пішов у Єрусалим з Варнавою, взявши з собою і Тита. 2. Пішов я туди за об’явленням і виклав їм євангеліє, яке проповідую між поганами, особливо значнішим, чи я, бува, не дарма труджуся чи трудився. 3. І Тит, що був зі мною, бувши греком, не був примушений до обрізання. 4. Щождо облудних братів, які крадькома влізли, щоб підглядати нашу волю, що маємо в Ісусі Христі, щоб нас поневолити, 5. ми їхньому велінню не поступилися ні на хвилину, щоб правда Євангелія збереглася незіпсованою у вас.

     Євангеліє: Мр. 19 зач. 5, 1-20.

     Від Марка святого Євангелія читáння.

     1. Одного разу прийшов Ісус на той бік моря, в країну герасинську. 2. І коли він вийшов з човна, зразу ж вийшов йому назустріч чоловік з гробів, що мав у собі нечистого духа. 3 Він пробував у гробах, і ніхто ланцюгом не міг його зв’язати; 4. раз-у-раз його зв’язували кайданами та ланцюгами, але він розривав ланцюги і трощив кайдани, і ніхто не міг його уговтати. 5. Днями і ночами, завжди перебував він між гробами і в горах, кричав і товк себе камінням.

     6. Побачивши здалека Ісуса, він прибіг, уклонився йому 7. і закричав великим голосом:

     – Що мені й тобі, Ісусе, Сину Всевишнього Бога? Заклинаю тебе Богом: не муч мене!

     8. Ісус бо сказав був до нього:

     – Вийди, нечистий душе, з цього чоловіка!

     9. І спитав його:

     – Як тебе звати?

     Той відповів:

     – Леґіон – мені ім’я, багато бо нас!

     10. І благав його вельми, щоб не виганяв їх з краю.

     11. А було там на узгір’ї велике стадо свиней, що там паслося. 12. І стали його просити:

     – Пошли нас у ті свині, щоб ми ввійшли в них.

     13. І він їм дозволив. І, вийшовши, нечисті духи ввійшли у свиней, і кинулось стадо, яких дві тисячі, з кручі в море та й утопилось у морі. 14. Пастухи втекли й розповіли про те в місті та по селах; і вийшли люди побачити, що сталося. 15. Приходять вони до Ісуса й бачать біснуватого: сидить він одягнений, при умі, – той, що мав у собі леґіон, – і злякалися. 16. Розповіли їм очевидці, як воно сталося з біснуватими і зі свиньми. 17. І просили його, щоб вийшов з їхніх околиць.

     18. Коли він сідав у човен, біснуватий став його просити, щоб бути з ним. 19. Ісус йому не дозволив і сказав до нього:

     – Іди до свого дому, до своїх, і повідай їм, що Господь зробив для тебе і як змилосердився над тобою.

     20. Пішов він і став проповідувати у Десятимісті, що зробив йому Ісус, і всі дивувалися.


     Галатів 1, 10: “Якби я людям хотів подобатися, я не був би Христовим слугою”.

     Звичайно, що приємно чути схвальні відгуки щодо того, що робимо, як живемо. Для нас – кожного (і дуже сумніваюся, що буває по-іншому) важливо, як сприймають нас, як виглядаємо в очах знайомих чи й незнайомих. Якщо й хочемо вирізнятися, то лише з доброї сторони: успішніші, талановитіші, швидші, розумніші, обізнаніші і навіть набожніші.

     Хоча саме бажання подобатися, догоджатися – це надзвичайно хитка кладка. Бо сподіватися  на об’єктивне стороннє сприйняття – даремно. Проаналізуйте власне ставлення до інших. Адже дійсно велике значення має наша емпатія до людини і навіть настрій. Тому одних ми готові возвеличувати (хоча теж залежить від ситуації і нашого становища в ній), а інших, навпаки, або не помічати, або знецінювати.

     Виглядає, що ситуація безвихідна…

     Але так не буває!

     Найважливіше в цьому – знайти правильні орієнтири. Подумайте, хто є в центрі всього вашого життя: люди зі своїми мінливими настроями, недоліками, чи Бог – милосердний і безмежно люблячий?

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 1 грудня
    • Святе Письмо з розважанням на 30 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 29 листопада
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.