Апостол: 1 Сол. 272 зач.; 5, 9-13; 24-28.
До Солунян першого послання святого апостола Павла читáння.
9. Браття, Бог призначив нас не на гнів, а на те, щоб ми одержали спасіння через Господа нашого Ісуса Христа, 10. який умер за нас, щоб ми, чи чуваємо, чи спимо, разом з ним жили. 11. Тому втішайте один одного і будуйте один одного, як ви вже робили.
12. Прохаю вас, брати: поважайте тих, які серед вас працюють і які над вами в Господі старшують та на розум вас наводять. 13. Майте їх у вельми великій шані й любові за їхню працю. Живіть у мирі між собою.
24. Вірний, хто вас покликав, і він здійснить це. 25. Брати, моліться і за нас.
26. Вітайте всіх братів святим цілунком. 27. Заклинаю вас Господом прочитати цього листа всім братам.
28. Благодать Господа нашого Ісуса Христа з вами.
Євангеліє: Лк. 63 зач. 12, 2-12.
Від Луки святого Євангелія читáння.
2. Сказав Господь: Нічого нема схованого, що б не відкрилось, і скритого, що б не виявилось. 3. Ось чому те, що ви сказали потемки, почується при світлі; і те, що ви говорили на вухо по сховках, оголоситься на крівлях.
4. Кажу вам, моїм друзям: не бійтесь тих, що убивають тіло, і потім більш нічого зробити не можуть. 5. Покажу вам, кого треба боятись: бійтесь того, що, вбивши, має владу вкинути у пекло. Так, кажу вам: того бійтесь.
6. Хіба п’ять горобців не продаються за два шаги? Та ні один з них не забутий у Бога. 7. Ба навіть і волосся на голові у вас усе пораховане. Не бійтесь: ви вартніші за багатьох горобців.
8. Кажу вам: кожен, хто визнає мене перед людьми, і Син чоловічий визнає його перед ангелами Божими.
9. Хто ж мене відречеться перед людьми, того і я відречуся перед ангелами Божими.
10. І всякому, хто скаже слово проти Сина чоловічого, проститься йому; а тому, хто хулитиме Святого Духа, не проститься.
11. Коли вас приведуть у синагоги, до урядів та до влади, не клопочіться тим, як або що маєте відповідати, або що маєте казати, 12. бо Дух Святий навчить вас тієї години, що треба говорити.
1 Солунян 5, 9: “Бог призначив нас не на гнів, а на те, щоб ми одержали спасіння через Господа нашого Ісуса Христа”.
Як часто ви гніваєтеся?
А наскільки ваша поведінка в гніві різниться від звичної?
Кажуть, що саме в час емоційних сплесків ми показуємо свою справжню сутність. Що саме сказане в гніві є тим, що нуртує всередині нас. Те, що не дає нам об’єктивно сприймати все, що відбувається.
Знаєте, напевно, найбільшою проблемою такої поведінки є те, що ми – кожен в різній мірі – перестаємо себе контролювати. І, піддавшись цим емоціям, стаємо надзвичайно вразливі для гріха.
Тому пильнуймо, щоб гнів не встигав заволодівати нашими думками і серцями. Бо ми сильнішаємо в любові, і слабнемо в гніві.