Апостол: Гал. 210 зач.; 4, 8-21.
До Галатів послання святого апостола Павла читáння.
8. Браття, не знаючи Бога, ви служили богам, що не були богами. 9. Тепер же, коли ви пізнали Бога чи, краще кажучи, коли Бог пізнав вас, як ви можете вертатися знову до немічних та вбогих первнів, яким, як колись, хочете знову служити? 10. Вважаєте пильно на дні, на місяці, на пори та на роки! 11. Боюсь за вас, чи не працював я коло вас даремно.
12. Благаю вас, брати, будьте як я, бо і я такий, як ви. Ви мене нічим не образили. 13. Ви знаєте, як я через недугу тіла проповідував вам перший раз євангеліє, 14. і, не зважаючи на мою недугу, яка була вам спокусою, ви не погордували мною і не відіпхнули, але, як ангела Божого, прийняли, як Христа Ісуса. 15. Де ж вона, тепер та ваша радість? Свідчу вам, що якби можна було, ви були б вирвали собі очі і мені дали б! 16. Невже я вам став ворогом, говорячи вам правду? 17. Та ті нещиро вас ревнують; вони вас хочуть від нас відвернути, щоб ви про них дбали. 18. Воно добре – ревнувати, але у добрім, і завжди, не лиш тоді, коли я між вами. 19. О мої дітоньки, яких я знову народжую в муках, доки Христос у вас не зобразиться! 20. Хотів би я бути серед вас тепер і змінити мою мову, бо сам не знаю, що мені з вами робити.
21. Скажіть мені, ви, що хочете бути під законом, чи ви не знаєте закону?
Від Луки святого Євангелія читáння.
Лк. 36 зач. 8, 16-21.
Сказав Господь:
16. Ніхто не засвічує світила, щоб його вкрити посудиною або поставити під ліжко, а, навпаки, його ставлять на свічнику, щоб ті, що входять, бачили світло.
17. Нічого бо нема схованого, що не стало б явним, нічого тайного, що не стало б знаним і не вийшло на яв.
18. Вважайте, отже, як слухаєте: бо хто має, тому дасться: а хто не має, візьмуть і те, що йому здається, ніби має.
19. Мати його і брати прийшли до нього, та через народ не могли до нього доступитись. 20. Йому сказали:
– Мати твоя і брати стоять надворі, хочуть побачитись з тобою.
21. Він у відповідь сказав їм:
– Мати моя і брати мої – це ті, що слухають слово Боже й виконують його.
Луки 8. 17: “Нічого бо нема схованого, що не стало б явним”
Май совість, вчиняй совісно. А що таке совість? Це найперше внутрішні кордони розуміння добра і зла. Керуючись совістю, ми убезпечуємо себе від гріхопадіння.
Не знаю людини, яка вважає, що є безсовісною. Та поміж тим, люди чинять зло. Чому так? Бо якщо Бог не є центром життя людини, тоді відбувається підміна понять. Грані між добром і злом стираються. І, тоді центром життя стає власний добробут і вигода. А за цим вже не видно нікого і нічого.
Аби совість була дійсно індикатором нашого життя, маємо чітко пам’ятати – Господь є мірилом усього, що я чиню і як живу.