Як отримати повний відпуст для душ у чистилищі цього листопада

Інші дописи автора

    Як отримати повний відпуст для душ у чистилищі цього листопада

    Читайте також Де про чистилище написано в Біблії? та Що рання Церква вірила про чистилище?

    Також і цього року можливість отримати повні відпусти для душ у чистилищі, пов’язані з поминанням померлих, поширена на кожен день листопада.

    У четвер, 28 жовтня 2021 р., у Ватикані оприлюднено декрет Апостольської Пенітенціарії, в якому стверджується, що на прохання, отримані від ієрархів з різних частин світу, беручи до уваги тривання пандемії, цей трибунал Апостольської Столиці «підтверджує та поширює на ввесь місяць листопад 2021 року» всі духовні блага, надані декретом від 22 жовтня 2020 року, яким на минулорічний листопад були поширені повні відпусти, призначені на дні поминання померлих.

    Нагадаємо, що в згаданому документі йшла мова про те, що пенітенціарія, за особливим мандатом від Святішого Отця, з метою запобігти скупченню людей там, де це заборонено, видала певні розпорядження, які змінюють правила, вміщені у відповідному розділі «Підручника індульгенцій».

    Що таке повний відпуст?

    Як навчає Катехизм Католицької Церкви, «відпуст (індульгенція) – це прощення перед Богом дочасної кари за гріхи, провина яких уже стерта». Церква отримала владу відпускати гріхи, але існують також наслідки цих гріхів, як у цьому житті, так і в потойбічному. Відпущення гріхів у сповіді касує вічну кару, але залишаються дочасні покарання. Християнин має можливість отримати відпущення цих дочасних кар через Церкву, «яка силою влади в’язати і розв’язувати, даною їй Ісусом Христом, діє на користь християнина і відкриває йому скарб заслуг Христа і святих, щоб вірний отримав від Отця милосердя відпущення дочасної кари за гріхи». Такий відпуст можна пожертвувати за померлих.

    Для отримання відпусту слід дотриматися певних умов, які завжди включають такі основні елементи, як неприв’язаність до гріха, Сповідь, Святе Причастя та молитва в намірах Святішого Отця. Інші умови для кожного випадку визначає Апостольська Пенітенціарія.

    Правила для вірних

    По-перше, повний відпуст для тих, які відвідають цвинтар і помоляться за померлих, навіть лише в думці, призначений згідно з правилами на окремі дні від 1 по 8 листопада, може бути перенесений і на інші дні цього місяця, вільно обрані окремими вірними, також і не послідовні між собою. По-друге, повний відпуст, призначений на 2 листопада з нагоди спогадування всіх померлих вірних для тих, які побожно відвідають церкву або каплицю та прокажуть «Отче наш» і «Вірую», може бути перенесений не лише на неділю перед або після урочистості Всіх Святих, але на інший день листопада, на вільний вибір окремих вірних.

    «Похилі віком, хворі та всі ті, які через серйозні причини не можуть виходити з дому, наприклад, через обмеження, накладені компетентною владою на період пандемії, щоби запобігти скупченню багатьох вірних у священних місцях, можуть отримати повний відпуст, духовно єднаючись з усіма іншими вірними, повністю віддаляючись від гріха та з наміром сповнити, як тільки це стане можливим, три звичні умови (Сповідь, Причастя та молитва в наміренні Святішого Отця), проказавши перед образом Ісуса або Пречистої Діви Марії побожні моління за померлих», – зазначається у минулорічному декреті, пропонуючи також роздуми над євангельськими уривками, призначеними на заупокійні літургії, чи діла милосердя, жертвуючи Богові страждання та незручності свого життя.

    Отож, оприлюдненим сьогодні декретом ці самі правила підтверджено також і на цьогорічний листопад.

    Джерело: www.vaticannews.va (о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан)

    Інші дописи автора

     Оціни

     [ratemypost]

       

      Про автора

      Волонтер Патріаршої Комісії у справах Молоді УГКЦ (Календар ДивенСвіт, Спільноти УГКЦ). Програміст, захоплюється графічним дизайном та перекладом з англійської. З 2011 бере участь у щотижневих зустрічах біблійного кола та займається перекладом біблійних коментарів. Учасник Літньої Біблійної Школи УКУ в 2018 та 2019 роках.