Протиотрута від егоцентричного життя

Інші дописи автора

    Протиотрута від егоцентричного життя

    В егоїстичній культурі єдине, що нам потрібно найбільше, — це щоденна молитва.

    У сучасному світі відносно легко бути егоцентричним. Культура постійно закликає нас потурати собі, задовольняючи будь-які бажання, які ми маємо в цей момент.

    Протиотрута від егоцентричного життя полягає в тому, щоб включити молитву в наш щоденний розклад.

    Папа Бенедикт XVI пояснив цю ідею у своїй проповіді на Попільну середу 2008 року:

    Без виміру молитви людське «я» закінчує тим, що замикається в собі, а совість, яка має бути відлунням Божого голосу, ризикує бути зведеною до дзеркала себе, так що внутрішня розмова перетворюється на монолог, через що тисячі людей займаються самовиправданням. Тому молитва є запорукою відкритості на інших: хто звільняється для Бога і Його волі, водночас відкривається на іншого, на брата чи сестру, які стукають у двері його серця і просять бути вислуханими, просять уваги, прощення, часом виправлення, але завжди у братерській любові.

    Хоча це правда, що ми можемо піддатися спокусі перетворити молитву на щось егоїстичне, справжня молитва ніколи не є егоїстичною:

    Справжня молитва ніколи не зосереджена на собі, вона завжди зосереджена на іншому. Як така, вона відкриває людину, яка молиться, на «екстаз» милосердя, на здатність відходити від себе, щоб наблизитися до іншого у смиренному, ближньому служінні. Справжня молитва є рушійною силою світу, оскільки вона тримає його відкритим для Бога. Тому без молитви немає надії, а є лише ілюзія.

    Якщо ми хочемо боротися зі спокусою егоцентризму, все, що нам потрібно зробити, це молитися і відкритися Богові.

    Автор: Philip Kosloski
    Джерело: aleteia.org
    Переклад з англійської: Максим Гонтар
    Ілюстрація: ШІ Midjourney

    Приєднуйтесь до нас у Телеграм та Вайбер і отримуйте раз на тиждень дайджест найпопулярніших дописів!

    Інші дописи автора

     Оціни

     How useful was this post?

     Click on a star to rate it!

     Average rating 4.3 / 5. Vote count: 6

     No votes so far! Be the first to rate this post.

       

      Про автора

      Волонтер Патріаршої Комісії у справах Молоді УГКЦ (Календар ДивенСвіт, Спільноти УГКЦ). Програміст, захоплюється графічним дизайном та перекладом з англійської. З 2011 бере участь у щотижневих зустрічах біблійного кола та займається перекладом біблійних коментарів. Учасник Літньої Біблійної Школи УКУ в 2018 та 2019 роках.