Презентація Послання на День бідних: в них присутній Христос

Читай також

 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
 • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
    • Презентація Послання на День бідних: в них присутній Христос

     Під час презентації Послання з нагоди V Всесвітнього дня бідних архиєпископ Ріно Фізікелла підкреслив, що в цьому документі Папа Франциск вказує на шлях, яким повинна прямувати Церква і все суспільство в цей історичний період, позначений зростаючою несправедливістю.

     У понеділок, 14 червня 2021 р., у Ватиканському прес-центрі відбулася презентація Послання Папи Франциска на V Всесвітній день бідних. Під час презентації виступив Голова Папської Ради сприяння новій євангелізації архиєпископ Ріно Фізікелла. Він підкреслив, що євангельський уривок, з якого взята тема цьогорічного послання «Бідних завжди маєте з собою» (Mк 14,7), має на меті показати, що «Божий Син не лише просить визнати в Ньому Того, Який представляє всіх бідних, але й говорить про Себе як про найбіднішого серед убогих». У своєму посланні Папа Франциск, як зазначив доповідач, вказує на шлях, яким повинна прямувати Церква і все суспільство в цей історичний період, позначений зростаючою несправедливістю. Він закликає брати на себе відповідальність й уникати байдужості, нагадуючи, що бідні не є особами, що перебувають поза спільнотою, а братами та сестрами, яким потрібно допомагати.

     Бідність – знак присутності Христа

     Оскільки в євангельському уривку, що став натхненням для цьогорічного послання з нагоди Дня бідних, мова йде про жінку, яка вилила дорогоцінне миро на голову Христа, архиєпископ зазначив, що Папа звертає особливу увагу на становище жінок, які часто зазнають насильства, несправедливості та перебувають у бідності.

     На першому плані послання, як підкреслив доповідач, перебуває переконання Папи Франциска в тому, що «все діяння Христа стверджує, що бідність не є плодом сліпої долі, а конкретним знаком Його присутності серед нас» (п. 2). Саме в цій перспективі християни повинні віднайти ентузіазм, аби знову вчинити вірогідною свою присутність у світі. Отже, Бога потрібно шукати «в житті бідних, у їхніх стражданнях і бідності та в нелюдських умовах життя, в яких вони змушені жити» (п. 2).

     Запрошення до навернення

     «Той, хто не визнає бідних, зраджує вчення Христа і не може бути його учнем», – цитуючи цей вислів Папи з послання на Всесвітній день бідних архиєпископ Ріно Фізікелла висловив засудження тих, хто, подібно до Юди, краде з «гаманця Церкви» й вдає, що захищає бідних.

     Він підкреслив необхідність справжнього навернення як «зміни ментальності», аби будувати своє життя не на фрагментарному баченні, а вчинити його відкритим для благодаті, яка перетворює й оживляє, бо допомагає зрозуміти суттєве.

     Причини бідності та пропозиції щодо вирішення проблем

     Доповідач зазначив, що у своєму посланні Папа Франциск не захоплюється риторикою, а вказує на причини бідності та пропонує ініціативи, необхідні для вирішення цієї проблеми. Святіший Отець піддає критиці концепцію, згідно з якою бідні несуть відповідальність за своє становище і є тягарем для економічної системи. В цьому контексті архиєпископ Фізікеллі звернув увагу на заклик Святішого Отця до урядів та світових інституцій брати на себе відповідальність за те, аби будувати кращий світ на основі справедливості.

     Послання на Всесвітній день бідних, як зазначив архиєпископ, підкреслює необхідність розпочинати «процеси розвитку, в яких розвиваються можливості всіх». Наступник святого Петра закликає також сприяти культурі зустрічі, що допомагає дивитися у майбутнє з надією. «Існує чимало злиднів “багатих”, які можна було б вилікувати багатством “бідних”, якби вони зустрілись і пізнали одні одних!» (п. 6).

     Конкретні ініціативи

     На завершення Архиєпископ Ріно Фізікелла зазначив, що напередодні цьогорічного Всесвітнього дня бідних, що відзначатиметься 14 листопада, буде проведено ряд ініціатив, спрямованих на допомогу найбільш потребуючим. Він розповів, що минулого року з цієї нагоди було надано 5 тисяч пакунків з допомогою для бідних сімей римських парафій та 350 тисяч захисних масок – для шкіл передмість Риму.

     Vatican NEWS

     Читай також

    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
    • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.