Глава УГКЦ у Римі урочисто відкрив ювілейний рік 400-річчя мучеництва святого Йосафата

Читай також

  • Новий переклад — це про істинність, а не про комфорт: Глава УГКЦ пояснив чи є порушенням невикористання нового Служебника
  • Чи можна з позиції Церкви вважати тих, хто загинув за Україну, новомучениками?
  • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
        • Глава УГКЦ у Римі урочисто відкрив ювілейний рік 400-річчя мучеництва святого Йосафата

          12 листопада 2022 року Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Божественну Літургію на гробі святого Йосафата Кунцевича в базиліці Святого Петра у Ватикані. Цією урочистою Літургією було відкрито ювілейний рік 400-річчя мученицької смерті священномученика Йосафата.

          З Главою Церкви співслужили єпископи УГКЦ: владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх в Італії, владика Михайло Бубній, екзарх Одеський, владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх у Німеччині та Скандинавії, владика Іриней Білик, канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре, а також владика Юрій Джуджар зі Сербії і владика Ґінтарас Ґрушас, архиєпископ Вільнюса, де святий Йосафат звершував у монастирі своє служіння. Участь у молитві взяли монашество, семінаристи та миряни УГКЦ.

          «В особливий момент історії нашої Церкви і України, сповнений болю, крові, мук і страждання, ми зібралися тут, у серці християнства, при гробі апостола Петра. А зібрав нас тут святий священномученик Йосафат», — наголосив Предстоятель.

          «Ми бачимо, — розповів духовний лідер, — що головною силою його постаті, яка благодаттю Духа Святого обновила київське монашество в його часи, був заклик до навернення. Заклик пройти кожному через ті відчинені ворота, якими є сам Христос у Його Таїнстві Покаяння, милосердя…»

          «Ми зібралися, щоб представити Святішому Отцеві і всьому світові правду про Україну, щоб бути голосом цього багатостраждального народу», — зауважив він.

          Проповідник зауважив, що в сьогоднішньому Євангелії ми чуємо про доброго пастиря. А в чому полягає його добро? Він не покидає овець, знає, що їм треба, лікує їхні рани, веде їх у безпечне місце…

          «Ті слова про нашого Христа Господа Ісуса як доброго пастиря перечитував ще і ще раз кожний наш єпископ, священник, настоятель того чи того монастиря, коли бачив російське військо, яке надходить. Коли мав зробити тяжкий вибір — що робити: бути тут, на місці, чи покидати окуповану територію, ту громаду, тих людей? І сьогодні хочу, щоб ми всі разом подякували, що наша Церква має добрих пастирів на взірець нашого Спасителя Христа Ісуса», — вважає Блаженніший Святослав.

          Глава Церкви зазначив, що сьогодні ми дякуємо за звільнений Херсон, і висловив вдячність отцям василіанам з монастиря Святого Володимира у Херсоні та всім іншим священникам в Бериславі, у Зміївці та інших парафіях, які залишалися зі своїми людьми під час окупації.

          «За дивним Божим промислом, їхній пастир владика Михайло сьогодні є тут разом із нами. Чи це не диво? Усі ті знаки показують: ми не маємо чого боятися. Пригадаймо ті слова: „Навіть коли проходитиму через тінь смертну, не буду боятися. Бо Він зі мною єси, Він є жезл мого спасіння, Він є палицею моєї кріпості“. Ми сьогодні відчуваємо тут, при цих святих мощах, якусь невимовну силу, яка виходить до нас», — сказав Глава Церкви.

          «Ми всі роз’їдемося по своїх домівках, ми знову повернемося в Україну, яка терпить і стікає кров’ю, але ми приїдемо повні Божого слова про Доброго Пастиря, який є з нами і каже: „Нічого не забракне тобі“», — запевнив духовний провідник.

          https://youtube.com/watch?v=pliObWS1pRc%3Frel%3D0%26showinfo%3D0

          Департамент інформації УГКЦ,
          фото: ЧСВВ

          Читай також

        • Новий переклад — це про істинність, а не про комфорт: Глава УГКЦ пояснив чи є порушенням невикористання нового Служебника
        • Чи можна з позиції Церкви вважати тих, хто загинув за Україну, новомучениками?
        • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
          • Оціни

            How useful was this post?

            Click on a star to rate it!

            Average rating 0 / 5. Vote count: 0

            No votes so far! Be the first to rate this post.