У чому духовна користь від участі Богослуженні канону Андрея Критського

Читай також

 • «Бог доручив нам один одного»
 • Той, хто уважний до Божого голосу, почує правильний напрямок 
 • Декади Місійності-2023: День п’ятий: «Де нам шукати правди?» (Єв. від Йоана 16, 2-13). Вівторок, 30 травня
    • У чому духовна користь від участі Богослуженні канону Андрея Критського

     Канон Андрія Критського називається великим, оскільки він є найбільшим із усіх богослужбових канонів. Налічує близько 250 стихів, тоді як звичайні канони — близько 40 стихів.

     Детальніше про особливість Канону святого Андрея Критського поділився богослов, викладач УКУ Максим Тимо.

     ― Покаянний Канон Андрея Критського є одним із тих літургійних текстів, який не залишає байдужим і привертає особливу увагу. Хтось вважає його одним із найглибших і найбільш проникливих покаянних текстів, хтось критикує його за надмірний, перебільшений драматизм чи, можливо, навіть негативізм у висвітленні людської гріховності. Та цей текст увійшов у нашу літургійну традицію і передовсім асоціюється з Великим Постом. Наші літургійні книги приписують співати його вже аж наприкінці Посту ― на п’ятому тижні. Та згодом з’явилася традиція і розпочинати ним Великий піст, щоб розбудити дух навернення і покаяння, ― пояснив Максим Тимо.

     Богослов підкреслив, що Канон Критського є унікальним зразком покаяльної поезії. Це велика поема, яка складається з дев’яти частин ― пісень. Усі вони побудовані на образах і сюжетах з Біблії (переважно Старого Завіту, та Нового теж).

     ― Автор зіставляє події, описані в Біблії, з особистим життям того, хто читає текст Канону. Той, хто слухає чи співає його, ніби проходить сторінками Святого Писання, проживає біблійну історію. Основна тональність Канону ― покаянна. Людина визнає свою гріховність. Але робить це не просто сама перед собою, а перед лицем Божим, очікуючи від Нього єдиного допомоги, благодаті, очищення, ― додав Максим Тимо. ― У нашій традиції спів Канону супроводжується земними поклонами. Це потрібно для підкреслення покаянного, покутного духу. Однак треба розуміти і пам’ятати, що духовна користь від участі в цьому Богослужінні полягає не в поклонах як таких, а в сокрушенні нашого серця і наверненні до Бога.

      

     Читай також

    • «Бог доручив нам один одного»
    • Той, хто уважний до Божого голосу, почує правильний напрямок 
    • Декади Місійності-2023: День п’ятий: «Де нам шукати правди?» (Єв. від Йоана 16, 2-13). Вівторок, 30 травня
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 4.2 / 5. Vote count: 5

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"