Що наробив Бед Бой у Львові?!

Читай також

 • У Стрию відбувся Молодіжний Форум «Два роки стійкості, змужніння та незламності»
 • У Зарваниці пройшов четвертий модуль навчальної програми МАПа-громади
 • У Коломиї готуються до Міжʼєпархіального Форуму молоді
    • Що наробив Бед Бой у Львові?!

     Скандальна ситуація з рекламою від мережі алкосупермаркетів Бед Бой, на будівлі якого вивісили напис “Все для причастя”, викликав чимале обурення і невдоволення. Голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ отець Ростислав Пендюк поділився думками про цей інцидент.

     ― Отче, як вважаєте, що спричинило таку ситуацію?

     ― Ми як Церква маємо запитати себе, чому так сталося і які висновки варто зробити з цієї ситуації. Думаю, передовсім те, що наш світ ― дуже різноманітний. І навіть у Львові ― християнському центрі УГКЦ ― живуть дуже різні люди, різних віросповідань. І, звичайно, є ті, які не розуміють або й не сприймають нашої віри.

     Ця ситуація трапилася швидше через невігластво, бажання зробити рекламу і глибоке нерозуміння та несприйняття того, що є для нас святим

     ― Якщо людина не сповідує християнства, чи для неї має бути важливий символ нашої релігії?

     ― Нині популярно говорити про толерантність. Нам часто кажуть, що маємо розуміти і сприймати потреби нехристиян. Та це працює також і в інший бік: тобто люди, для яких віра не є важливою, повинні розуміти, що в нас є свої святині, переконання, тож вони не мають права публічно їх принижувати чи применшувати їхню суспільну важливість.

     ― Якою мала би бути реакція християнина на таке невігластво?

     ― Точно без агресії, бо це не призведе до нічого доброго. Якщо вони це зробили з метою насмішки, то наша агресія поглибить їхнє бажання це робити. Зрештою, агресія є неєвангельською реакцією.

     ― Чи має це стати спонукою нам, передовсім молодіжним душпастирям, більше говорити про християнські цінності?

     ― Думаю, нам, християнам, треба запитати себе, що ми зробили, щоб люди, які не належать до Церкви, розуміли наші переконання. І припустити, що, мабуть, навіть не всі ті, які вважають себе християнами, як і ті, які приходять щонеділі до церкви, глибоко розуміють, чим насправді є Євхаристія.

     Тому треба доносити розуміння, що це не є якимсь символом чи знаком, а це ― сам Господь, якого приймаємо в Таїнстві Причастя.

     Ця ситуація має бути для нас усіх закликом до просвітництва і навернення. Щоб ми могли людям, яких зустрічаємо, спокійно і виважено пояснити, чим є Причастя і Євхаристія.

     Також бачу в цьому нагоду звернутися до цих представників цієї мережі не з агресивним наїздом, а пояснити, чому це недобре і неприйнятне.

     Підготувала Наталія ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • У Стрию відбувся Молодіжний Форум «Два роки стійкості, змужніння та незламності»
    • У Зарваниці пройшов четвертий модуль навчальної програми МАПа-громади
    • У Коломиї готуються до Міжʼєпархіального Форуму молоді
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"