Читаємо Святе Письмо разом. Ісуса Навина 3

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 11 липня
 • Святе Письмо з розважанням на 8 липня
 • Святе Письмо з розважанням на 7 липня
    • Читаємо Святе Письмо разом. Ісуса Навина 3
     3. РОЗПОРЯДЖЕННЯ ДО НАРОДУ Й СВЯЩЕНИКІВ ТА ПЕРЕХІД ЧЕРЕЗ ЙОРДАН 1-17
     1. Устав Ісус і всі сини Ізраїля рано-вранці й рушили вони з Шіттіму та й прибули до Йордану й заночували там перше, ніж переправитись через нього.
     2. А як проминуло три дні, громадська старшина перейшла по таборі,
     3. наказуючи народові: “Як побачите кивот завіту Господа, Бога вашого, та священиків-левітів, що несуть його, рушайте з вашого місця й ідіть слідом за ним.
     4. Та нехай буде між вами і ним віддалі яких дві тисячі ліктів; не наближуйтесь до нього! Таким робом знатимете дорогу, якою маєте простувати: бо цією дорогою ви ще ніколи не ходили.”
     5. І сказав Ісус народові: “Освятіться, бо взавтра Господь буде творити чудеса між вами.”
     6. А до священиків Ісус промовив: “Візьміть кивот завіту та простуйте перед народом.” І взяли вони кивот завіту й пішли перед народом.
     7. Господь сказав Ісусові: “Сьогодні почну звеличувати тебе в очах всього Ізраїля, щоб вони зрозуміли, що як я був з Мойсеєм, так буду і з тобою.
     8. Ти ж повелиш так священикам, що несуть ковчег завіту: Як дійдете до Йордану, станьте на краю берега.”
     9. І промовив Ісус до синів Ізраїля: “Підійдіть ближче та послухайте слів Господа, Бога вашого.
     10. Ось по чому взнаєте, що посеред вас є Бог живий, і що він прожене геть з-перед вас ханаанян, хеттитів, хіввіїв, перізіїв, гіргашіїв, аморіїв та євусіїв:
     11. оце кивот завіту Господа всієї землі пройде перед вами через Йордан.
     12. Тому виберіть собі дванадцять чоловік з колін Ізраїля, по одному чоловікові з коліна.
     13. І коли ноги священиків, що несуть кивот заповіту, Господа всієї землі, стануть у воді йорданській, води йорданські розділяться: ті, що надпливають згори, стануть валом.”
     14. Як же народ рушив зо своїх наметів, щоб переправитись через Йордан, священики, що несли ковчег завіту, були перед народом.
     15. І як тільки ті, що несли кивот, прийшли до Йордану, і ноги священиків, що несли кивот, замочилися край води, – Йордан же виступає всюди з берегів під увесь час жнив, –
     16. вода зупинилась: та, що текла згори, стала валом вельми далеко, коло міста Адам, що біля Цартану; а та, що текла вниз у Арава-море, хоре Солоне, цілком відплила, і народ перейшов (Йордан) навпроти Єрихону.
     17. Священики ж, що несли ковчег завіту, стояли на суші посеред Йордану непорушно, тим часом як увесь Ізраїль переходив по сухому, аж покіль увесь народ не перейшов через Йордан.

     Книга чітко поділена на три частини. 1-12 розділ – історична частина. Розповідь про деякі епізоди та дві найважливіші битви, битва за Єрихон та місто Аї.
     13- 21 географічна частина: розподіл завойованої території між окремими племенами.
     22 24 фундаментальна частина – розповідає про збори племен в Сихемі, сихемський союз – ще одне підтвердження вірності Богу.

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 11 липня
    • Святе Письмо з розважанням на 8 липня
    • Святе Письмо з розважанням на 7 липня
     • Оціни

      [ratemypost]