Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 2

Читай також

 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
 • #НазустрічРіздву. День 13. 27 листопада. Споглядаючи творіння, підносити серце до Творця
 • #НазустрічРіздву. День 12. 26 листопада. Вифлеємська зоря вказує шлях і кличе в дорогу
    • Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 2

     «Господь – мій пастир: Нічого мені не бракуватиме». (Пс. 23)

     Дорогі Брати і Сестри, дорогі Друзі,

     запрошую Вас сьогодні знову знайти 15-30 хв. часу для прослави Бога!

     Великий Піст – це час навернення (скерування!) свого серця до люблячого Серця Бога і Його Слова! Піст – це час зречення своєї волі та пошуку Його святої Волі! Найвища прослава Бога – це коли душа шукає Волі свого Творця, більше зосереджується на Його Особі! Знайти та дарувати 15 хвилин свого часу для того, щоб Господь дійсно отримав шанс стати моїм Пастирем.

     Чи я справді прагну, щоб Він став моїм Пастирем? Тих кілька хвилин – це момент істини, це іспит свідомості, чи я дійсно дозволю, щоб Він став моїм пастирем, хоча б на 15 хвилин, на час молитви! Отож, не дивуйся та не нарікай, якщо тобі чогось бракує: миру, радості життя і вдячності! Мабуть так є тому, що Господь все ще не є твоїм Пастирем, але додатком… Він прагне бути моїм Пастирем, настільки сильно, що готовий знову і знову видати свого Єдинородного Сина, за мене, а мені все ще важко знайти 15 хв. для Нього… Не вмію, не можу та можливо і не бажаю зосередитися на Ньому, навіть 5-10 хв., в часі царського Бенкету св. Літургії! … і мене це навіть не лякає! Подумки вирішую свої проблеми, спасаю світ, неначе, це я той єдиний пастир і «спаситель»!

     Пробач, Господи, що я відмовляюся від Тебе і Твоєї любові, а Ти так терпеливо завжди готовий чекати мого навернення!

     Чого мені/нам сьогодні найбільше бракує? Людині завжди найбільше бракує любові. Людина сотворена щоб бути любленою! Сьогодні, усім нам бракує миру і повернення до нормального життя! Однак, чого прагне для нас Господь? Він прагне лише одного, чогось більшого за звичайний мир! Він прагне бути нашим Пастирем. Мені ще не один раз прийдеться проходити «долиною темряви». Скільки їх уже було, дотепер!? Однак, «я не боюся лиха», коли «ти зі мною»! Ніколи не убоюся лиха, коли Господь дійсно стане моїм Пастирем, назавжди! Не суттєво для життя людини, чи існують проблеми, які вони та як їх вирішувати. Дуже важливо, чи Господь є мій Пастир, який мене супроводжує через життя, також, через мої долини темряви. Мабуть найбільшою «долиною темряви» є стан людської душі, яка не знає, не шукає та не прагне шукати свого Пастиря! Пекельна самотність – це найглибша «долина темряви», яка здатна створювати війну! Війна в душі породжує війну навколо себе! Однак, Він поведе мене на «буйні пасовиська» та на «тихі води» Його миру, істинного, який не проминає і має присмак вічності.

     Отож, хто є сьогодні твоїм пастирем? Не втомлюйся запитувати себе, чого ти боїшся та чи страхи не є твоїми лжепастирями!? Страх означає мою недовіру до Пастиря та Його відсутність. Розпізнавай, усе життя!

     Добрий Пастир «відживляє мою душу, веде мене по стежках правих імени ради свого». Він готує «стіл для мене перед моїми противниками», Він «голову мою помазав миром, переливається мій кубок. Добрість і милість будуть мене супроводити усі дні життя мого, і житиму в домі Господнім по віки вічні».

     Господи, Слава Тобі! Буть Ти для України добрим Пастирем!

     Даруй нам, Господи, мудрих та жертовних пастирів –

     на час війни та, особливо, опісля!

     Слава Україні!

     Mykhailo Stanchyshyn SJ

     Читай також

    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • #НазустрічРіздву. День 13. 27 листопада. Споглядаючи творіння, підносити серце до Творця
    • #НазустрічРіздву. День 12. 26 листопада. Вифлеємська зоря вказує шлях і кличе в дорогу
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.