«Не журіться, отже, завтрашнім днем; завтрашній день турбуватиметься сам про себе. Доволі дневі його лиха» (Мт. 6, 34).
Дорогі Друзі, сьогодні запрошую Вас знов на 15-30 хвилин молитви прослави!
Прославою Бога є твоє життя сповнене радістю, яка перемагає всяку журбу!
Журба пригнічує людину смутком та тугою. Журба спричиняє запаморочення, судому почуттів та розуму. У журбі ти наче двигаєш важку і непосильну ношу. Журба – це важкий стан душі.
Ти журишся завтрашнім днем. Невпевненість спричиняє недовіру і страх. Ти часто не розумієш своєї журби. Ти не знаєш з ким поділитися своєю журбою. Щораз то більше ти занурюєшся у стан відчаю…
«Не журіться, отже, завтрашнім днем», закликає Господь.
Що є предметом твоєї журби? Чим ти найбільше журишся сьогодні? Про що журишся, коли чуєш звук сирени та бачиш перелякані війною обличчя людей? Куди сьогодні полинула твоя перша думка, коли ти прокинулась/прокинувся?
Журба об’являє стан душі. Журба щось говорить про цінності і про напрямок думок та відчуттів. Журба показує глибину твоїх взаємин з Богом. Журба є криком про більшу довіру.
Коли з’являється журба, ти можеш скеровувати свій погляд на те, що містить більше світла. Ти можеш шукати красу природи. Ти можеш віднаходити втіху у музиці, поезії… Ти можеш шукати розмови з іншою людиною, яка є твоїм другом і якій ти довіряєш. Ти можеш вчитися більше дякувати. Ти можеш шукати зустрічі з Богом та Йому довірити свою журбу. Стан журби приховує можливості глибших відносин з Богом.
Господи, Ти допускаєш мою журбу, щоб я зростав у взаєминах з Тобою. Ти прагнеш, щоб я більше Тебе пізнавав, щоб більше любити і наслідувати!
Господи, навчи розпізнавати журбу, яка мене поневолює і руйнує спільноту з Тобою та моїм ближнім. Навчи більше довіряти Твоїй присутності. Навчи розпізнавати у журбі Твою люблячу та всемогутню дію.
«З жуpбою pадість обнялась…
В сльозах, як в жемчугах, мій сміх,
І з дивним pанком ніч злилась,
І як мені pозняти їх?!
В обіймах з pадістю жуpба.
Одна летить, дpуга спиня…
І йде між ними боpотьба,
І дужчий хто – не знаю я…»
(Олександр Олесь)