Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 27

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
    • Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 27

     «А як настав день П’ятидесятниці, всі вони були вкупі на тім самім місці. Аж ось роздався зненацька з неба шум, неначе подув буйного вітру, і сповнив увесь дім, де вони сиділи. І з’явились їм поділені язики, мов вогонь, і осів на кожному з них. Усі вони сповнились Святим Духом і почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм промовляти» (Ді. 2, 1-4).

     Прославою є твоє життя, дароване Богом в Святому Дусі! Великою прославою Бога є твоє усвідомлення та прийняття дару життя, яке в Дусі є завжди підтримуване.

     Святий Дух не має обличчя і не має слова. У своїй природі Він – мовчазний та діє у тиші. Святий Дух промовляє через пророків, святих та мужів Божих. Дух ніколи не створює галасу. Він приходить у тихому подуві вітру та животворить із силою та міццю. Дух провадить кожну людину до правди. У мовчанні Він провадить людство до Христа, нагадуючи Його навчання. Один єдиний раз, коли Святий Дух об’явив себе голосно, це в день П’ятидесятниці, щоб пробудити людство, навернути та врятувати із гріха.

     Святий Дух мешкає в людині, даруючи буття. Дух є мовчазною силою, яка підтримує життя. Дух Божий є Духом правди, який може торкатися мого сумління, створюючи неспокій заради очищення та Божого миру. Святий Дух показує правду, однак не засуджує! Утішитель завжди втішає людське серце. Це Він завжди пошепки повторює в глибині мого серця, через слова пророка Ісаї: «А тепер так говорить Господь, творець твій, Якове, і твій сотворитель, Ізраїлю (Україно): «Не бійся, бо я тебе викупив, прикликав тебе твоїм ім’ям, ти – мій! Чи через води йтимеш, я з тобою, чи крізь ріки, – тебе не затоплять, чи підеш крізь вогонь, – не попечешся, і полум’я тебе не обпалить. Бо я Господь, твій Бог, Святий Ізраїля, я – твій спаситель. У викуп за тебе я дав Єгипет, Етіопію та Саву замість тебе, – тому, що дорогий ти в мене й цінний і я тебе люблю, людей даю за тебе, народи за твою душу. Не бійся, бо я з тобою! Зі сходу приведу твоє потомство, зберу тебе з заходу» (Іс. 43, 1-5).

     Чи є в мені віра у те, що Бог є присутній та діє з силою та міццю в історії мого життя і мого народу?

     Дух Бога також промовляє до твого розуму і серця. У тиші та мовчанні ти можеш розпізнати Його дію та почути Його голос. Дух не має слова, але Він має тихий голос і силу.

     Яким є досвід дії святого Духа у твоєму житті? Чи відчуваєш Його тиху і люблячу присутність та силу? Дух Отця небесного є завжди присутній. Я є в Його обіймах і Він мене ніколи не залишить, так само як Він не залишив Сина на дереві хреста.

     Нехай Дух Божий завжди молиться в пустелі наших сердець, в тиші та мовчанні.

     Святий Душе, ми прославляємо Тебе і дякуємо за Твою мудрість і силу у боротьбі, якою Ти нас обдаровуєш! Прославляємо за наших воїнів, тих що на передовій і тих що у тилах, котрі ведуть постійну боротьбу, чи то зі зброєю в руках, чи то на колінах.

     Животворящий Душе Любові, просимо Тебе, будь з нашим Народом сьогодні! Ми приймаємо усі випробування! Однак просимо Тебе про Твій супровід!

     «Царю Небесний, Утішителю, Душе Істини, що всюди єси і все наповняєш…»

     Mykhailo Stanchyshyn SJ

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.