Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 48

Читай також

 • Чим для нас є хрест, окрім сили Божої про яку говорить апостол Павло
 • Вірність приносить нагороду
 • 6 серпня вшановуємо святих мучеників Бориса і Гліба
    • Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 48

     “Ось там, з огляду на юдейське споготування і що гробниця була поблизу, – поклали Ісуса” (Ів. 19, 42).

     Слава Тобі, Господи, за Твої Страсті  та Смерть, які Ти зволив прийняти заради нашого спасіння!

     “Смерть – це ніщо інше, як сон, подорож, переселення, заспокоєння, тиха пристань, визволення від неспокою і звільнення від клопотів життя” (св. Іван Злотоустий).

     Смерть зазвичай викликає в нас страх і неприйняття. Людина не хоче прийняти смерть, тому що вона сотворена для життя. Смерть – це ворог. Однак на смерть я можу подивитися по іншому…

     “Дійсно, смерть, якої ми так часто боїмося, є для мене однією з найбільш очікуваних подій, подією, котра наповнює сенсом моє життя… Це означає – поринути в обійми Господні…” (П. Аррупе, ТІ).

     Чим смерть є для мене у світлі смерті Христової та Його Воскресіння?!

     Смерть – це перехід в обійми Господні, зустріч з Ним віч-на-віч; віднайдення себе у Ньому, яке дарує мир. Смерть – це початок нового життя, більш вільного, легкого та правдивого, яке струменить у вічність.

     Боятися смерті – це боятися життя. Смерть є присутня у щоденному житті. Народження дитини та її виховання містить в собі зречення себе, а відтак вмирання свого «я». Важка щоденна праця  – це вмирання. Коли мовчу та дарую простір для Голосу Бога, я обираю смерть для мого «его», щоб Він мене оживив. Коли терпеливо вислуховую іншу людину, я обираю смерть мого «я» заради життя…

     В моменті смерті Ісуса на хресті настала тиша. Смерть означає припинення страстей. Біль втратив повноту влади. Смерть – це визволення. Він воскрес і я воскресну.

     Велика Субота – це день усвідомлення і переживання смерті Христової, який виконавши волю свого Небесного Отця і довершивши свою місію на землі, спочиває у гробі.

      Велика Субота – це день великої тиші і мовчання. Не чути вже вигуків юрби, осуду фарисеїв, глузування солдат, плачу жінок…! Вже не чути брязкоту зброї, ударів молотка об метал цвяхів, великого грому! Вже не чути! Тиша…!!

     Здається в цій тиші мені можна віднайти себе! Перебуваючи перед гробом Христа можна тільки дякувати! Тільки увійшовши в тишу можна стати ближче Бога. Бути в тиші заради Бога! Великі речі народжуються в тиші. Можливо сьогодні, в цій тиші біля гробу Господнього народишся новий/нова ти, народжусь новий я! Мовчанні і тиша формує нову людину.

     Тиша і мовчання – це щось сакральне, що дозволяє відчути присмак вічності!

     У Бога, який спочиває в тиші і самотності гробу, ми багато можемо навчитись. Навіть тоді, коли кругом шум і суєта земських справ, війна і вибухи бомбардувань, плач дітей і матерів, ми можемо відпочити в Бозі! Відпочинок в Бозі завжди сповнений великої надії. Такий відпочинок це глибоке заспокоєння серця.

     “Велике мовчання панує сьогодні на землі, велике мовчання і велика самотність. Велике мовчання, бо Цар спить. Земля здригнулась й затихла, бо Бог спочив у тілі й пішов будити тих, що спали від віків…” (Стародавня проповідь на Велику Суботу. ККЦ п.635).

     В обіймах Хреста смерть не страшна, бо Він уже воскрес! Близькість Воскреслого Христа долає в мені страх смерті. Його любов до мене долає в мені страх смерті. В Його присутності ніщо не лякає мене. Смерть є лише переходом до вічного життя, як для Ісуса вона стала переходом в обійми Отця Небесного.

     Чого мені слід боятися, це смертельного гріха, який означає смерть близьких взаємин з Богом, відмову від Його Любові. Вибір гріха означає вибір смерті.

     Велика Субота є також днем очікування. Завтра буде ранок Воскресіння! Завтра буде наша зустріч з Воскреслим Христом! Здається, що все сотворіння чекає цього дня. Але це буде завтра! Сьогодні нехай світ ще трішки помовчить…!

     Бажаю, Господи, сьогодні зупинитись і заглибитись у тишу!

     Господи, Ти є Богом життя! Даруй мені ласку не боятися смерті та завжди вибирати життя!

      Пізнати Тебе, це порину в життя! Зустріти Тебе, це справжній початок життя! Святий Ігнатій Лойола просить про ласку більшого пізнання Господа, щоб Його більше любити і наслідувати!

     Пізнання Христа дарує любов, а любов – більше життя! Любов Христа до мене долає страх смерті і саму смерть в мені.

      Господи, дякую Тобі за Твою Смерть і Воскресіння! Дякую Тобі за життя!

      Прославляю…

     Mykhailo Stanchyshyn SJ

     Читай також

    • Чим для нас є хрест, окрім сили Божої про яку говорить апостол Павло
    • Вірність приносить нагороду
    • 6 серпня вшановуємо святих мучеників Бориса і Гліба
     • Оціни

      [rating-system-posts]