Українська молодь ― на обороні сьогодення і майбутнього не лише України, а й Європи

Читай також

 • Оголошуємо молитовну мобілізацію!
 • Про Дев’яносто шосту сесію Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні
 • Слухання голосу молоді є первинним етапом і має бути основою й вашого служіння в різних напрямах, ― Глава УГКЦ до учасників Форуму молодіжного душпастирства
    • Українська молодь ― на обороні сьогодення і майбутнього не лише України, а й Європи

     Заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ отець Роман Демуш під час дискусій на Європейському симпозіумі про молодь «Встань! Христос кличе тебе», який відбувався в Кракові 20-23 жовтня, виступив із промовою про українську молодь.

     Священник виокремив три важливих думки:

     “Я не маю страху, бо моя , українська, молодь не має страху”

     Я не маю страху плакати і молотися, мені не соромно просити, бо українська молодь, моя молодь, не має страху і сорому помирати за своїх рідних, близьких, захищаючи добро, правду і життя.

     “Українська молодь радикально переживає заповідь любові до ближнього”

     У межах цих кількаденних дискусій ми говоримо про непорозуміння між Церквою і молоддю. Так виглядає, що є проблема в комунікації ― ми не розуміємо мову одні одних.

     Та маємо запитати себе: можливо, не молодь нас не розуміє, а ми не розуміємо молоді. Адже, коли говоримо про випадки у Європі, коли церкви ― порожні, церкви ― зачинені, а водночас є жива віра, яка проявляється в справах. Дивний феномен!

     Сьогодні маємо яскравий приклад української молоді, яка радикально переживає заповідь любові до ближнього. Любові, в якій готова віддати життя за своїх друзів. Так, як і сотні, тисячі, мільйони молодих людей, які волонтерять, захищають, борються на різних фронтах ― гуманітарних, культурних, освітніх, інформаційних.

     Це також робить і європейська молодь, яка мобілізувалася задля солідарності і допомоги. Це ― вияв любові до ближнього, це ― жива віра.

     “Українська молодь є гарантією Європи”

     В апостольському постсинодальному листі Christus Vivit Папа Франциск говорить, що молодь ― наше сьогодні. Молодь ― сьогодні Церкви.

     Українська молодь є сьогоденням не тільки своєї держави і Церкви, а майбутнім України і Європи. Є гарантією Європи ― її сьогодні і завтра.

     Українська молодь є живим щитом в обороні правди, живим муром між добром і злом.

     І цей феномен української молоді, яка повстала проти зла, вартий того, щоб в очах європейської молоді бути оціненим і наслідуваним.

      

     Читай також

    • Оголошуємо молитовну мобілізацію!
    • Про Дев’яносто шосту сесію Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні
    • Слухання голосу молоді є первинним етапом і має бути основою й вашого служіння в різних напрямах, ― Глава УГКЦ до учасників Форуму молодіжного душпастирства
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"