Хто ходить до церкви – живе довше

Читай також

 • Наскільки ми послідовні у своїх думках, словах, учинках та як цього досягнути
 • Отець Роман Демуш: «Форум молодіжного душпастирства — знак надії і можливість почати говорити з молоддю однією мовою»
 • Досі думаєш, що Церква тебе не чує? Реєструйся і їдь на Всеукраїнський форум молодіжного душпастирства!
    • Хто ходить до церкви – живе довше

     Дослідження Гарвардського університету, що тривають уже 16 років, показують, що відвідування храму та участь у релігійних урочистостях подовжує життя аж на 33 %. Результати досліджень були нещодавно опубліковані.

     Учені Гарвардського університету проаналізували дані стосовно життя 74 534 жінок, які у 1992-2012 роках брали участь у Nurses’ Health Studies. Жодна з жінок-учасниць дослідження на 1992 рік не хворіла хворобами системи кровообігу чи раком. Усі учасниці відповідали на запитання стосовно дієти і здоров’я, а також стосовно участі у релігійних обрядах. З’ясувалося, що у жінок, які брали участь у релігійних обрядах, ризик завчасної смерті склав на 33 % менше.

     “Як виявляється, найбільшим пропагандистом здорового способу життя є настоятель парафії, який заохочує своїх парафіян до близькості з Ісусом та до участі в богослужіннях” – каже о. Славомир Абрамовскі, настоятель парафії св. Йоана Павла ІІ у Варшаві, лікар за першою освітою.

     Результати дослідження однозначно стверджують, що протягом 16 років його тривання зафіксовано на 33% менше ризику смерті у жінок, які до церкви ходили, порівняно з тими, що до церкви не ходили. Релігійні жінки узагалі рідше помирали від порушень кровообігу та від раку. Дослідження також показало більший оптимізм жінок, які ходять на богослужіння, і меншу піддатливість депресіям.

     “Досі всі гадали, що, заохочуючи ходити до храму, я їх запрошую тільки до життя вічного. Тепер же медицина довела, що я також і пропагандист здорового способу життя, – коментує о. Абрамовскі. – Хто з лікарів, моїх колег за фахом, може похвалитися такою результативністю у профілактиці захворювань кровоносної системи та раку?”

     Це одне з наймасовіших досліджень такого плану. Серед згаданих 74 534 жінок за 16 років зафіксовано 13 537 смертей, зокрема 2 721 – від серцево-судинної недостатності та 4 479 – від раку. Після тривалого з’ясування перемінних та головної причини ризику стало видно, що жінки, які брали участь у богослужіннях частіше, ніж раз на тиждень, дали на 33% менший відсоток смертності.

     Результати досліджень, проваджених Гарвардський університетом, були опубліковані в одному з найпрестижніших медичних видань світу – JAMA Internal Medicine. «Релігія та духовність можуть бути недооціненим медициною чинником у тому, щоб лікарі могли відповідно діагностувати своїх пацієнтів», – пишуть автори дослідження на сайті The Jama Network.

     Джерело: zdorovia.ugcc.

     Фото: womanbook.com

     Читай також

    • Наскільки ми послідовні у своїх думках, словах, учинках та як цього досягнути
    • Отець Роман Демуш: «Форум молодіжного душпастирства — знак надії і можливість почати говорити з молоддю однією мовою»
    • Досі думаєш, що Церква тебе не чує? Реєструйся і їдь на Всеукраїнський форум молодіжного душпастирства!
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.