Бог вірить у нас, навіть коли ми в себе не віримо – Джим Кевізел

Читай також

 • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
 • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
 • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
    • Бог вірить у нас, навіть коли ми в себе не віримо – Джим Кевізел

     Незабаром у кінопрокаті з’явиться фільм про святого Павла з Тарса. У ролі святого Луки знявся відомий за фільмом «Страсті Христові» актор Джим Кевізел.

     У вересні 2018-го на екрани виходить фільм «Павло, Апостол Христа» режисури Ендрю Хайатта. У ролі святого Луки ми побачимо Джима Кевізела. Актор уже включився в кампанію промоції цього фільму і за такої нагоди виступив у Чикаго на SLS18 — форумі, адресованому до християнських лідерів. У своєму зворушливому виступі Кевізел вочевидь послався на новий фільм зі своєю участю, але зосередився насамперед на постаті головного героя. Він представив цікаву інтерпретацію імені (старого і нового) Апостола Народів. «Ім’я Савло [Шауль] означає когось великого, ім’я Павло — когось малесенького. У ході роботи над цим фільмом я навчився однієї важливої речі: в очах Бога ми можемо бути кимсь великим. Але якщо самі прагнутимемо до величі, то залишимося малими. Таким є шлях святих. Це також і шлях від Шауля до Павла. Він приходить, коли ми цього найменше сподіваємося. Це також і мій досвід», — зізнався актор.

     Бог вірить у нас, навіть коли ми в себе не віримо

     Джим Кевізел розказав християнським лідерам про своє покликання до акторства. Він відчув його у 19 років, коли сам сидів у кіно. Фільм закінчився, було темно. А він відчув у серці таку думку: «Може, я мав би стати актором». Замислився, чи це є тим, чого від нього очікує Бог. Чи це Його план для нього. «Я тоді поняття не мав про акторство, не знав жодного агента, не мав контактів до менеджерів. Але мав переконання, що я покликаний», — сказав він. Далі Кевізел послався на роль, зіграну в адаптації повісті Александра Дюма «Граф Монте-Крісто» (2002). Там він грав Едмона Дантеса. У пам’яті застряг один із діалогів: — Я не вірю в Бога. — Це неважливо. Він вірить у тебе. Ця фраза надовго засіла в голові та серці Кевізела. «Бог любить кожного з нас особисто і перебуває з нами у найтемніші моменти нашого життя», — сказав актор, підкреслюючи, що Бог вірить у нас, навіть коли ми самі перестаємо у себе вірити.

     Світ потребує гордих воїнів — таких як Павло

     Незабаром після ролі в «Графі Монте-Крісто» Кевізел отримав пропозицію від Мела Ґібсона, яка назавжди змінила його життя, і не тільки акторське. У промові під час зустрічі на SLS18 Джим Кевізел згадував пронизливі сцени хресної дороги та смерті Христа у «Страстях». Він сказав: кожен з нас покликаний нести свій власний хрест, а страждання — це чинник, який значною мірою формує наше життя. «Бог потребує твого свідчення на цім світі. Візьми свій хрест і йди. Він потребує гордих воїнів. Таких, як святий Павло чи святий Лука, готових пожертвувати своїм ім’ям, репутацією, аби нести віру і любов Ісуса світові. Бог щодня закликає кожного з нас до великих речей. Це час відповісти на Його заклик. Як часто ми його ігноруємо!» — казав актор тремтливим голосом.

     Отець Кольбе і свобода, за яку можна померти

     Кевізел згадав великого святого — Максиміліана Марію Кольбе — і його думку, що найбільшим гріхом ХХ століття стала байдужість. «Це також і найбільший гріх ХХІ століття. Ми повинні перервати цю байдужість, бо вона провадить до деструктивної терпимості до зла», — гаряче закликав він. Під кінець виступу, посилаючись на інший чудовий фільм Ґібсона, «Хоробре серце», Джим Кевізел сказав про істинну свободу, яку ніщо не може відібрати в людини: «Свобода від гріхів, свобода від слабкості та свобода від буття рабом. Це свобода, якої я вам зичу. Це свобода, за яку можна помирати. Кожна людина помре. Але чи кожна насправді живе? Ми всі маємо боротися за нашу істинну свободу», — майже кричав Джим Кевізел. Зі слухачами, сповненими ентузіазму після його виступу, актор попрощався словами, що хоче з усіма побачитися в Небі.

      

     Переклад CREDO за: Aleteia

     Читай також

    • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
    • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
    • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.