“Період Великого посту має бути не фарисейським сумуванням, а очікуванням радісної зустрічі з люблячим Господом”

Читай також

  • «Бог мені сказав, що ти маєш зробити…»
  • Як проштовхнути верблюда?
  • Як знайти справжнє життя?
        • “Період Великого посту має бути не фарисейським сумуванням, а очікуванням радісної зустрічі з люблячим Господом”

          Вступаючи у Великий піст, умиймо своє обличчя – не перед людьми, а перед Богом – і переживімо особисту зустріч із Ним у цей великий час. Тоді побачимо, що вийдемо з цього періоду Великого посту, як колись Ізраїль із пустелі – повний духу сили, любові, свідомості, що з ним є його Господь як найбільший скарб.

          Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Сиропусну неділю, яку ще називають Неділею прощення.

          Сьогоднішня неділя, сказав проповідник, є особливим моментом усього нашого духовного церковного року. Цією неділею ми розпочинаємо час Великого посту.

          У сьогоднішньому Євангелії бачимо нашого Спасителя, який виголошує в пустинному місці свою нагірну проповідь. Запрошує нас вийти за Ним в оте пустинне місце, бо Він до нас хоче говорити. Прагне обновити свою любов щодо кожної своєї дитини – до мене і до вас. Він хоче наче заманити нас за собою і говорити нам до серця в цей час, у цю хвилину, зокрема в час Великого посту.

          У сьогоднішньому Євангелії, за словами Предстоятеля, ми чуємо три дуже важливі речі, які Господь Бог нам хоче сказати, коли говорить до нашого серця. Насамперед Він нам сьогодні говорить про прощення. Друге – про радісне вмите обличчя. Третє – про скарб.

          «Запрошуючи нас до того оновленого стосунку любові, Господь Бог передусім хоче дарувати своє прощення. Бо прощення є моментом оновлення і відродження. Бог є той, який перший до мене хоче говорити. Його слово є словом любові, звільнення від зла», – сказав духовний лідер українців.

          Спаситель каже нам готуватися до зустрічі, до зустрічі з Ним з умитим обличчям у час Великого посту.

          «Тому період Великого посту має бути не часом фарисейського сумування, а часом очікування радісної зустрічі з нашим люблячим, милосердним Господом, який спасає. Господь каже нам сьогодні, що найбільшим скарбом нашого серця не є земні блага, навіть не рай. А сам Господь Бог, який є джерелом і того раю, і того всякого добра. Він єдиний гідним бути твоїм особистим скарбом, скарбом твого серця», – переконує Блаженніший Святослав.

          «Великий піст – це час пустелі, – каже проповідник, – коли ми намагаємося відгородитися від гамору цього світу, з його гординею, з його клопотами. Великий піст є часом молитви, панування над власним тілом і його різними силами, імпульсами і потребами. Є часом милосердя щодо нашого ближнього, час добрих діл».

          Ми часом думаємо, звертає нашу увагу Глава Церкви, що коли ми молимося, то ми є тими, які говорять до Бога. Але насправді ініціатором, джерелом справжньої молитви є не людина, а Господь, бо Він нам зворушує серце, Він нас кличе до себе. Каже нам: дай Мені місце у своєму особистому часі, говори зі Мною.

          «Тому запрошую всіх вас, – закликав Блаженніший Святослав, – у період Великого посту знайти трошки більше часу для розмови з Богом. Він має так багато вам сказати. Він хоче обновити стосунок любові з вами. Запрошує вас простити ближнім, бо Він вам хоче простити під час цієї великої чотиридесятинці».

          Час Великого посту є часом умертвлення тіла.

          «Але не задля того, щоб воювати між частинами своєї особи, а задля того, щоби підпорядкувати все те, ким ми є, тому, кого ми насправді хочемо любити своїми думками, бажаннями, вчинками і ділами», – вважає Предстоятель.

          Час Великого посту – це час діл милосердя.

          «Це час, коли ми свідчимо, хто справді джерелом мого життя і достатку. Коли я даю милостиню ближньому, то показую, де, з ким є моє серце і хто є моїм справжнім скарбом. Простімо сьогодні одне одному, простімо тим, які проти нас чимось завинили, тому що Господь Бог нас хоче простити», – закликав Блаженніший Святослав усіх і кожного.

          Департамент інформації УГКЦ

          Читай також

        • «Бог мені сказав, що ти маєш зробити…»
        • Як проштовхнути верблюда?
        • Як знайти справжнє життя?
          • Оціни

            [ratemypost]