Вулицями Львова пройшла загальноміська молитовна вервиця

Читай також

 • Коли варто починати вчити дітей молитися?
 • Чоловіки у понад 40-ка країнах молились вервицю за навернення світу
 • «Не цілуйте рук, а краще виконуйте свою роботу». Сім історій про Йосифа Сліпого
    • Вулицями Львова пройшла загальноміська молитовна вервиця

     Сьогодні, 6 жовтня, вулицями міста пройшла традиційна загальноміська Вервиця. Тисячі вірян, духовенство, громадські та релігійні організації, спільно молилися  уже традиційну для міста загальноміську молитву на вервиці. Цього року в молитві дякували за вихід Української Греко-Католицької Церкви з підпілля та  розважали постаттю Преподобної матері Йосафати, співзасновниці і першої черниці Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.  Також пригадували 75-ту річницю переходу до Вічності праведного Митрополита Андрея.

     Молитовну ходу очолив  Митрополит Львівський УГКЦ Високопреосвященний Владика Ігор у співслужінні із єпископом-помічником Львівської Архиєпархії УГКЦ Преосвященним Владикою Володимиром,  та священнослужителями Архиєпархії. Участь у молінні взяли представники численних монаших Згромаджень.  Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії склали текст розважань вервиці, присвячених постаті та життєвому шляху Блаженної Йосафати Гордашевської. До спільної молитви долучились також міський голова Львова та працівники мерії.

     Традиційна загальноміська Вервиця розпочалась біля храму св. Архистратига Михаїла, що на вул. Винниченка, 22, та пройшла центральними вулицями Львова. 

     «Сьогоднішня хода — наша спільна коротка мандрівка, також потребує вказівника, який допоможе нам пройти цей, хоч короткий, але вірний відрізок шляху. Нашою провідницею в цій дорозі буде львів’янка, яка теж ходила цими знаними нам вулицями, молитва якої линула до Бога у знайомому нам храмі, служіння якої було присвячене людям. Вона теж шукала свій шлях — шлях служіння Господеві та ближнім. І Господь показав їй цю стежку — стежку сповнення Його волі. Це преподобна Йосафата-Михайлина Гордашевська — співзасновниця і перша черниця Згромадження сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Сестра-служебниця була впевнена, що під опікою Богородиці вона звершить свою земну мандрівку і сповнить волю того, хто покликав її та співсестер на це служіння. Нехай молитва за заступництвом преподобної Йосафати допоможе нам шукати і знаходити вірний шлях та виконувати Божу волю», — сказав перед початком Вервиці єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ, Преосвященний Владика Володимир.

     Завершилася молитовна хода на площі святого Юра перед пам’ятником праведному Митрополиту Андрею Шептицькому.

     “Ця вервиця, яку ми звершили,на честь Пресвятої Діви Марії , Матері Ісусової також як і в честь Блаженної Йосафати. Ми пройшлися вулицями нашого міста Львова, яке любимо, щоб дякувати Марії та благати її про заступництво перед її Сином, нашим Спасителем. Ця свята Мати навчає нас, щоб ніколи не сумніватися у довірі до Бога. Свого часу до неї, молодої дівчини прийшов ангел, який сповістив їй, що вона наділена великими духовними дарами. А що більше, щоб почула, що Небесний Отець обрав її для Матері Свого Сина. Заметушилася, не сподівалася почути таких слів. Але відразу опанувала себе і згодилася на пропозицію. До кінця не розуміла, як це станеться, але повірила словам Бога, які приніс їй Ангел. Відповіла: «Ось я, Господня Слугиня, нехай зі мною станеться по Твоєму Слову. Вона відразу повірила Ангелу, що її родичка, неплідна Єлизавета, також зачала сина у своїй старості. Відкинула всякий сумнів, не журилася своїм незнанням, бо вірила більше Богові, ніж собі. І у Кані Галилейській, на весіллі, показала велику довіру до Бога. Бо коли забракло вина, попросила Ісуса, щоб зарадив непередбачуваній ситуації. Христос ніби не бажав втручатися у проблему, але на її прохання, знаючи глибоку довіру до нього, перемінив воду на вино. Марія лагідно промовила: «Вина у них нема». Ісус зарадив цьому. Ми сьогодні просимо Її, щоб сказала Своєму Синові: миру у нашій країні немає, довіри до влади бракує, багато з людей здоров’я не мають, коштів на проживання та лікування багатьом не вистачає, згоди у суспільстві бажаємо, наша віра маліє, існування Бога заперечуємо, правдивої довіри до Господа не вистачає, гріх у народі поширюється. О добра наша Мати, Маріє, просимо тебе, щоб ти зарадила нашому немалому горю. Не просимо багатства, не хочемо панування над іншими, але благаємо миру у нашій Україні, миру у світі, миру у душах та серцях. Ми твої діти, Богородице, маємо довіру до тебе, поможи нам у наших потребах. Дякую всім вам, що приходите на спільну молитву, дякуючи Господу за його милосердя, доброту, любов до нас. Дякую вам, що покірно і з великою довірою звертаєтеся до Бога у різних життєвих ситуаціях”, наголосив наприкінці молитовної ходи Високопреосвященний Владика Ігор.

     Митрополит Львівський також принагідно запросив усіх вірян 1 листопада прийти до крипти праведного Митрополита Андрея та взяти участь у заходах, присвячених відзначенню 75-роковин з дня його відходу до вічності.

     Джерело: Духовна велич Львова

     Читай також

    • Коли варто починати вчити дітей молитися?
    • Чоловіки у понад 40-ка країнах молились вервицю за навернення світу
    • «Не цілуйте рук, а краще виконуйте свою роботу». Сім історій про Йосифа Сліпого
     • Оціни

      [ratemypost]