Блаженніший Святослав: «Прошу Бога, щоби допоміг сповнити доручену мені життєву місію, нічого не залишивши собі»

Читай також

 • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
 • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
 • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
    • Блаженніший Святослав: «Прошу Бога, щоби допоміг сповнити доручену мені життєву місію, нічого не залишивши собі»

     У ексклюзивному інтерв’ю для «Живого телебачення» Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, поділився своїми думками про прожиті роки і висловив сподівання на майбутнє. Патріарх з вдячністю згадує минуле і з надією дивиться у майбутнє, а у служінні Глави Церкви вбачає нагоду повертати ті кредити, які свого часу йому довірили Бог, рідні, Церква.

     Відповідаючи на запитання журналістки «Живого ТБ» про аналіз прожитих років, Блаженніший Святослав зазначив, що не так важливо скільки років у твоєму житті, але скільки життя у твоїх роках: «Можу сказати, що життя у тих п’ятдесяти роках було багато. І я хочу подякувати Господу Богу за всі активні життєві хвилі, моменти, які Він мені подарував аж до сьогоднішнього дня».

     Предстоятель УГКЦ поділився із співрозмовницею відчуттям, що він «спішився жити», адже у молодому віці прийняв на власні плечі багато обов’язків і велику відповідальність. «У мене завжди були такі відчуття, що я “живу в кредит”, що Господь Бог дав мені певний кредит, – чи то певних нагод, чи людей, яких біля мене свого часу поставив, кредит дарів чи здібностей, які, зрештою, має кожна людина», – сказав Глава УГКЦ.

     Він розповів, що найбільше відчував кредит довір’я, який до нього виявляли ті люди, які завжди були поруч, – батьки і родичі: «Вони давали мені таке відчуття і зрозуміння, що вони мені довіряють». Проте найбільшим даром чи кредитом, який Предстоятель УГКЦ отримав у житті є віра в Бога. «Це такий дар, який я отримав у своїй родині, від своїх батьків, від своєї бабусі, від свого дідуся», – розповів Блаженніший і додав, що, подібно до апостола Павла, відчуває себе боржником перед тими людьми, які ще, можливо, не вірять в Бога.

     У інтерв’ю із особливою вдячністю Предстоятель згадав і про можливість навчатися закордоном. Він розповів про велику жагу до знань, особливо, богословських, які, на його думку, створили обставини переслідуваної Церкви: «Коли стало можливим вчитися, я завжди навчався з думкою, що вчуся для когось, не для себе. Я пам’ятаю, – пригадав Блаженніший Святослав, – що в дев’яностих роках було багато семінаристів, багато молодих хлопців і дівчат, які хотіли віддати своє життя Господу Богу, але не всі вони мали можливість здобувати освіту закордоном».

     Служіння Предстоятеля Церкви є для Блаженнішого Святослава нагодою повертати цей кредит довіри: «Я уже майже десять років віддаю борги, намагаючись ділитися тим, що мені Господь Бог подарував, і так хочу не підвести нікого у його сподіваннях».

     Окрім цього, Глава УГКЦ висловив сподівання, що Господь дасть йому сили весь той кредит, отриманий впродовж 50-ти років життя, все ж таки віддати: «Прошу Бога, щоби допоміг сповнити доручену мені життєву місію, нічого не залишивши собі, в своїх кишенях чи своєму серці, але щоби все, що я отримав, – віддати», – зазначив Блаженніший Святослав.

     Департамент інформації УГКЦ

     Читай також

    • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
    • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
    • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.