“У нас не буде ідеального лідера, поки народ буде таким, який він є. Нам всім треба йти в пустелею, несучи свої вантажі”

Читай також

 • «Ми, греко-католики, виражаємо нашу ідентичність за допомогою обряду».
 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
 • #НазустрічРіздву. День 13. 27 листопада. Споглядаючи творіння, підносити серце до Творця
    • “У нас не буде ідеального лідера, поки народ буде таким, який він є. Нам всім треба йти в пустелею, несучи свої вантажі”

     “В нас не буде ідеального лідера, поки народ буде таким, який він є. Нам всім треба йти в пустелею, несучи свої вантажі. Робити свою роботу”, — Президент УКУ владика Борис Ґудзяк у пряму ефірі з письменником Сергій Жадан [офіційна сторінка] говорили про Україну на зламі епох та пошук опори у світі постійних змін. Ми занотували кілька тез із розмови.

      wpfc-lazyload-disable=Про стосунки

      wpfc-lazyload-disable=Рекомендую усім перед сном читати Святе Письмо. Нам треба розкріпачити Євангеліє, нам — “правильним” християнам — треба лишати місце на Христа.

      wpfc-lazyload-disable=Бог є демократичним. Він нам дозволяє більше, ніж наші батьки. Він не обмежує нашу свободу.

     Стосунки, любов — це Боже життя.

      wpfc-lazyload-disable=Про Церкву і служіння:

      wpfc-lazyload-disable=Як має Церква працювати, щоб бути ефективною? Сьогодні ефективність міряється рейтингами і цифрами, зокрема грошима. Але ж за такими мірками Ісус був невдахою! Це була мандрівна проповідь з певним числом учнів, які, коли дійшло до страстей, всі порозбігалися.

      wpfc-lazyload-disable=Нам, християнам, треба усвідомити, що це Божа Церква і нічого з Нею не станеться. Це є Божа справа, ми в Церкві повинні перестати боятися, а жити.

      wpfc-lazyload-disable=Найбільша небезпека для Церкви, коли вона намагається одержавлюватися. За цінності треба боротися, ми не маємо стояти осторонь. Треба втілюватися в процеси людського життя, але не шукати влади. Правдиве служіння — відпускати владу. Так як зробив Христос. Панувати і сидіти на троні — це не наше завдання.

      wpfc-lazyload-disable=При єпископській хіротонії я через кості відчув вторгнення Бога у моє життя.

      wpfc-lazyload-disable=Коли я переїхав до Франції, то спочатку було складно. Що я — східний католицький єпископ, вірні якого емігранти без документів, — можу зробити в цьому альфа місті, яке диктує порядок усьому світові?. І я сказав собі: “Борисе, живи, живи добре, старайся слухати Божого Слова, будь з людьми, не дивися на рейтинги і на те, що твоя французька недосконала, а живи і люби”.

      wpfc-lazyload-disable=Те, що ми пережили в Парижі — це було маленьке втілення Божого царства. Ми до того покликані — не до кількості, а до нової якості.

      wpfc-lazyload-disable=Смирення, яке переживає Церква в Америці — Господь дарує нам нове життя.

      wpfc-lazyload-disable=Україна та УКУ

      wpfc-lazyload-disable=Під час Майдану я пережив щось неймовірне, надприроднє — коли людина у місті-мільйоннику дає ключі незнайомцеві, який не має, де ночувати. Це таїнство.

      wpfc-lazyload-disable=Україна має потенціал свідчити про важливі речі, але має себе зібрати. Корупція є всюди, але в нас її трохи забагато.

      wpfc-lazyload-disable=УКУ — це не МакДоналдс, який можна мультиплікувати. Це праця з людьми. Важливо, щоб УКУ залишався таким. Як президент, я над цим чуваю. Зараз це основний критерій для УКУ, який раптом став престижним, але треба пам’ятати, що траєкторія Христа була до низу. УКУ має бути на перетині — стреміти до великого, але простягати руку потребуючим. Бути польовим госпіталем, бути коморою Доброго Самарянина. Треба відкривати свободу пасхальності. Ти не можеш жити, якщо ти не вмираєш…

      wpfc-lazyload-disable=В нас не буде ідеального лідера, поки народ буде таким, який він є. Нам всім треба йти пустелею, несучи свої вантажі. Робити свою роботу.

      wpfc-lazyload-disable=До Сергія Жадана

      wpfc-lazyload-disable=Хто я? Якийсь Борис Ґудзяк з Філадельфії, і у нього бере інтерв’ю сам Жадан! Я вчора перед сном читав ваші вірші. Ви маєте Богом дане слово, Ви маєте слухачів. Я вам вдячний, бо сьогодні у прямому ефірі я у пошуку разом з вами: а що є Божа воля сьогодні? До чого Христос кличе?

     Текст: Український католицький університет UCuniversity

     Читай також

    • «Ми, греко-католики, виражаємо нашу ідентичність за допомогою обряду».
    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • #НазустрічРіздву. День 13. 27 листопада. Споглядаючи творіння, підносити серце до Творця
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.