Великопосний англомовний телеміст поєднав молодь України й Канади

Читай також

 • «Є ризик, що люди помруть не від куль, а від голоду» — заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ Роман Демуш до молоді Харківського екзархату
 • Втретє програма «Молодіжний працівник» для тих, хто душпастирює з молоддю в УГКЦ
 • УГКЦ в Італії видала посібник для літніх християнських таборів
    • Великопосний англомовний телеміст поєднав молодь України й Канади

     В суботу, 20 березня, відбувся Великопосний англомовний телеміст «Христос-наша Пасха» для інструкторів Школи англомовних аніматорів (ШАХА), Військово-морського ліцею ім. В. Безкоровайного м. Одеси, Курсів Християнських аніматорів (КХА) м. Самбора та молоді Саскатунської єпархії (Канада) за участі Преосвященного Браєна Байди, єпарха Саскатунського і апостольського адміністратора Торонтонської єпархії.

     У віртуальній події взяли участь близько 30 молодих людей з різних куточків України та провінції Саскачеван. Це другий спільний проєкт Релігійного Товариства українців католиків «Свята Софія» США (ТСС А), молодіжної комісії Саскатунської єпархії та КХА м. Самбора.

     Нагадаємо, що перший телеміст відбувся торік напередодні Торжества Різдва Христового. Метою телемарафону було заглибитися у значення Великого Посту, поставивши в центрі уваги учасників образ страждаючого Христа. Організатори зробили акцент на мовній практиці, адже подія була наскрізь англомовною. Учасники мали неповторну нагоду послухати реколекційну науку, яку провів Владика Браєн Байда. Він зокрема зацитував фрагменти з апостольського послання св. Івана Павла ІІ Salfifici Doloris, у якому понтифік розважає про надприродний і людський аспект страждання. Значення терпіння в нашому житті зведено до трьох пунктів: відкрити нашу людську природу, гідність і нашу місію. Це можливе лише за умови повної віддачі Христові, який дає надію у стражданні. Музичним акцентом місійної науки стала пісня I stay виконанні Владики Браєна.

     Кульмінацією зустрічі була спільна Хресна Дорога, яку підготували учасники події. Вони розважали про біль та терпіння Спасителя в контексті сучасности, а своєрідним лейтмотивом молитви стало мотто, яке Патріярх Йосиф Сліпий обрав для свого пастирського служіння: Per Aspera ad Astra – Крізь терня до зірок. На питання молоді про значення болю як оздоровчого молитву людського буття, про турбулентні аспекти капеланського служіння відповіли Владика Браєн та о. Іван Нагачевський, священник Саскатунської єпархії, капітан, штатний військовий капелан одного з підрозділів 38-ої бригради збройних сил Канади.

     На завершення події, владика уділив благословення усім учасникам.«Це було особливе пережиття. Пройти хресний шлях спільно з молоддю не лише різних міст та країн, але й континентів, означало свідчити про терпіння та любов Сина Божого», – зазначили учасники телемосту. «Саме цього навчав у своєму «Завіщанні» Патріярх Йосиф: «Будьте свідками Христа в Україні і на землях вашого вільного і невільного поселення, в усіх країнах вашого поселення, у в’язницях, в тюрмах і таборах, аж до краю землі і до краю вашого земного життя! Будьте свідками на всіх континентах нашої бідної планети!» – зазначила Ірина Іванкович, Голова ТСС А.

     Пресслужба Товариства «Свята Софія» США

      

     Читай також

    • «Є ризик, що люди помруть не від куль, а від голоду» — заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ Роман Демуш до молоді Харківського екзархату
    • Втретє програма «Молодіжний працівник» для тих, хто душпастирює з молоддю в УГКЦ
    • УГКЦ в Італії видала посібник для літніх християнських таборів
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"