Радуйтеся у Господі: як осягнути справжню радість, яка не минає?

Читай також

 • Запрошуємо на екуменічну молитву за перемогу і мир в Україну
 • «Молися так довго, аж допоки твій розпач мине»
 • Коли тато на фронті. Як не втратити емоційний зв’язок із дитиною 
    • Радуйтеся у Господі: як осягнути справжню радість, яка не минає?

     Як в сучасному світі осягнути таку радість, яка не минає?

     Це запитання прозвучало під час Дня молоді Київської архиєпархії, у якому взяв участь Блаженніший Святослав. Глава УГКЦ відповів: 

     Є різні поняття радості. Є радість від розваги і вона швидкоплинна. Часами приходить радість від якогось собистого успіху. В теперішньому світі є ідол успіху: успішна людина, як виглядає, мала би бути найщасливішою в світі. Але наше життя дуже швидкоплинне і те, що вчора було успіхом, сьогодні може бути вже неактуальним. Все має термін придатності в тому житті. Досвід християнського життя каже, що можна пережити справжню глибоку радість тут, на землі, яка буде передсмаком справжньої вічної радості, яка ніколи не перемине. 

     Як її можна пережити? Це радість від того, що ми робимо якесь добро. Добрий вчинок сповнює нас радістю. Тому їх треба робити постійно. Ми добре відчуваємо, коли робимо погано, а коли добре завдяки голосу сумління. 

     Святий Августин казав: “Коли ти робиш добро, коли ти робиш діла милосердя, Бог є в тобі, бо Він є Милосердям і Добром. Твої діла Бога показують, Бога, який є насправді у тобі». Якщо ти зумієш побачити єдине справжнє джерело радості у собі, то зможеш багато всього правильного чинити. Але це все ж лише передсмак, радість від будь-якого створіння є тимчасова. Радість від вічного буде вічною.

     Каже тому апостол Павло: “Радуйтеся у Господі і знову кажу – радуйтеся”.

     Я згадую слова Блаженнішого Любомира, який казав, що якщо ви чините добро, ви є дуже сильні. Коли ви чините добро, ви маєте в собі джерело справжньої радості, яка є передсмаком радості від вічного Бога.

     Підготувала Тетяна Трачук

     Читай також

    • Запрошуємо на екуменічну молитву за перемогу і мир в Україну
    • «Молися так довго, аж допоки твій розпач мине»
    • Коли тато на фронті. Як не втратити емоційний зв’язок із дитиною 
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 5 / 5. Vote count: 2

      No votes so far! Be the first to rate this post.