Комісія у справах молоді УГКЦ

Поштова скринька Комісії у справах молоді УГКЦ:

[email protected]

 

Комісія у справах молоді УГКЦ у Фейсбуці

 

Молодість — це час пошуку, час, коли людина намагається побачити далі, відчути глибше, пізнати більше. Вона шукає надійної опори, з якої можна розпочинати велику й цікаву мандрівку життя. Бог, котрий дав людині життя, не може у такі важливі миті стояти осторонь, бути звичайним спостерігачем. Він з усією своєю Любов’ю схиляється над дівчиною чи хлопцем і простягає їм свою руку, повну щедрих дарунків розуміння, прийняття, поваги. Все, що повинна зробити молода людина, — помітити цю руку, міцно вхопитися за неї і сміливо рушати у захопливу життєву подорож.

Чи можна цю люблячу руку помітити? Можна. Вона зовсім поруч, вона добре помітна, вона, передовсім, у Христовій Церкві. Церква, маючи своїм Головою самого Господа, завжди намагається творити Його волю, дивитись на світ Його очима. Саме тому очі Церкви завжди прикуті насамперед до молоді. Тисячі молодих святих, мільйони хлопців і дівчат, які вирішили присвятити своє життя Богові та Його Церкві, безліч чудових, надзвичайних, жертвенних та люблячих молодих сердець — усі вони творили і творять Христову Церкву, Молоду Церкву.

Українська Греко-Католицька Церква, як невід’ємна частина Вселенської Церкви, також віддавна з особливою увагою та пильністю дивиться у бік молоді. Ще на початку ХХ століття великий Митрополит Андрей Шептицький дуже багато і часто спілкувався з молодими людьми, звертався до них, дбав про їхнє виховання та освіту, засновував і благословляв молодіжні організації. Певним апогеєм його старань став велелюдний з’їзд «Українська молодь – Христові» 1933 р., під час якого Митрополит закликав: “Станьмо апостолами тієї вірности Христові, яку ви торжественно прирекли! Почуття того піднесеного духа, тієї духової вартости й рішучої волі в будучому житті бути вірним Христові — передайте іншим…” Ця молодь, про яку так дбав Глава Церкви, не лише залишилась вірною, вона провела через жахливі лихоліття гонінь свою Церкву й свою любов до Батьківщини.

Природно, що відразу після виходу нашої Церкви з підпілля до неї потягнулись молоді люди. Вони були активними учасниками всіх найважливіших подій часу відродження УГКЦ. Вони з’їжджалися з усіх-усюд на чергові з’їзди «Українська молодь – Христові».

Зі свого боку, Церква вже 1996 року проголошує, що молодіжне душпастирство є пріоритетним завданням її служіння. Практично відразу після цього було покликано до життя Патріаршу комісію у справах молоді та призначено її керівника – о. Йосифа Міляна. Відтоді почали творитися структури молодіжного апостоляту в усіх єпархіях та екзархатах, опрацьовувалась програма праці з молоддю, з’являлись нові ініціативи, приходили харизматичні люди…

Згідно рішення Синоду Єпископів УГКЦ та благословення Глави УГКЦ, а також на підставі програми діяльності Патріаршої Комісії у Справах Молоді УГКЦ створено наступні напрямки нашої діяльності:

  • Випрацювання програми праці молодіжного апостоляту УГКЦ та її реалізація;
  • Розвиток, заснування, духовна опіка Молодіжних Християнських Організацій, Рухів та Спільнот та співпраця з ними. Створення молодіжних парафіяльних груп;
  • Ініціація і допомога в створенні молодіжних духовних центрів;
  • Вишколи молодіжних християнських провідників (лідерів);
  • Прочансько-таборовий рух, катехитично-рекреаційні табори;
  • Організація і проведення молодіжних мистецько-духовних програм, конкурсів, форумів та фестивалів;
  • Інститут Університетського капеланства;
  • Видавнича діяльність;
  • Координація соціальних напрямків праці у молодіжному апостоляті УГКЦ