Що є основою здорових стосунків?

Читай також

 • Не молитва
 • Як молитися на ВЕРВИЦІ? Дуже детальний відеоурок
 • Оголошуємо молитовну мобілізацію!
    • Що є основою здорових стосунків?

     Про здорові стосунки ми можемо говорити тоді, коли маємо відчуття цього здоров’я. Так як у тілі ми розрізняємо, коли ми здорові, а коли хворіємо: здоровою людина почувається тоді, коли їй добре, комфортно.

     Є певні ознаки хвороби тіла, підвищена температура чи стрибки артеріального тиску, інші симптоми розпізнаємо лише зробивши детальні аналізи у лабораторії. Тому сьогоднішню відповідь запрошую розглянути як початок шляху ваших глибших роздумів. 

     Здорові стосунки – це стосунки, які хочеться плекати, творити. Це зустріч з іншою людиною, яка приносить мир, радість, де не потрібно змушувати себе до того, щоб виконувати чиюсь волю, тут є відчуття взаємообміну, прийняття, безпеки.

     Здоровий стосунок завжди веде до зростання кожного хто входить в цей стосунок. Ми не граємо ролі, не приховуємо недоліків, довіряємо, відкриваємося, пізнаємо… Здоровий стосунок ніколи не є сталим, він створюється кожною зустріччю, кожною розмовою, кожною розлукою. Для доброго здоров’я стосунків потрібні зустрічі, розмови, розлуки, інколи й конфлікти також…

     Чи можуть виникати страхи? Думаю, що можуть. Якщо стосунок для нас важливий,  якщо людина для нас цінна, то ми будемо боятися її втратити, намагатимемося принести щось добре в ці взаємини. Але коли страх стає дуже великим і це страх того, що мене не приймуть, що мене з радять, що я не відповідаю очікуванням, тоді такі страхи є маячками про те, що стосунок починає хворіти. 

     Інколи добрі стосунки теж хворіють, так як і добрі люди зазнають фізичних недуг. Якщо у випадку фізичної хвороби ми знаємо, що потрібно відпочити, прийняти ліки, отримати консультацію лікаря, а при більших недугах ще й змінити спосіб життя і цим покращити своє здоров’я, то у стосунках ми часто забуваємо про те, що потрібно щось робити для їх оздоровлення. Що робити? Спинитися і щиро поговорити, прийняти спільне рішення, змінити зачовгані схеми взаємодії або ж і звернутися за допомогою до фахівця.

     Коментар психологині сесетри-редемптористки Катерини Молочій

      

     Читай також

    • Не молитва
    • Як молитися на ВЕРВИЦІ? Дуже детальний відеоурок
    • Оголошуємо молитовну мобілізацію!
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 3.3 / 5. Vote count: 3

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)