Що важливо зрозуміти в притчі про сіяча

Читай також

 • Під час аудієнції я запитав Папу Франциска: «А знаєте, що про Вас в Україні говорять?»
 • Наблизьтесь до Бога, то й Бог наблизиться до вас 
 • Зібрати під крила
    • Що важливо зрозуміти в притчі про сіяча

     Сьогоднішнє недільне Євангеліє, це притча про Сіяча:одна з найвідоміших притч Ісуса. Притча про Сіяча не допускає вільного пояснення, оскільки Христос сам чудово її пояснив. Тут все зрозуміло. Пояснювати вже пояснене не цікаво.

     Однак є місце в цьому уривку, яке мені та іншим не давало спокою. “Вам дано розуміти тайни царства Божого, іншим же у притчах, щоб вони, дивлячись, не бачили і, слухаючи, не розуміли.” Мені виглядало це місце трохи нелогічним, оскільки виглядає так, що Господь спеціально говорив притчами, щоб Його не розуміли люди. Але так не є насправді. Христос майже процитував слова пророка Ісаї, 6:9-10: “А Він проказав: Іди, і скажеш народові цьому: Ви будете чути постійно, та не зрозумієте, і будете бачити завжди, але не пізнаєте. Учини затужавілим серце народу цього, і тяжкими зроби його уші, а очі йому позаклеюй, щоб не бачив очима своїми, й ушима своїми не чув, і щоб не зрозумів своїм серцем, і не навернувся, і не був уздоровлений він!” Наш переклад не передає до кінця оригінальної думки, але тут є трохи іронії змішаної з відчаєм. В нас це передає вислів “говорити, як до стіни” В сьогоднішньому уривку Христос каже про те, що Його учням ця та інші притчі розкривають очі на те, на що закривають свої очі інші. Притча є найпростішою формою пояснення чогось. Але люди відмовляються бачити і чути очевидне.

     Потік інформації сьогодні такий, що більшість людей просто розгублюються. Вони охочіше вірять дивним сайтам, людям із фото котика на профілі чи сусідці, ніж Божому Слову. Нічого не змінилося за 2000 років. Люди, як тоді, так і зараз самі обирають для себе новину: від Бога (благу новину) чи від людей (новина, яка продається). Замініть слово “новина” на “слово”, зміст залишиться таким самим

     Отець Олег КОБЕЛЬ

     Читай також

    • Під час аудієнції я запитав Папу Франциска: «А знаєте, що про Вас в Україні говорять?»
    • Наблизьтесь до Бога, то й Бог наблизиться до вас 
    • Зібрати під крила
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 5 / 5. Vote count: 1

      No votes so far! Be the first to rate this post.