У Богоявленні Господь приходить у Йордан твого життя

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
 • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • У Богоявленні Господь приходить у Йордан твого життя

     Тоді виходили до Йоана «Єрусалим і вся Юдея, і вся околиця йорданська, і приймали хрищення від нього в річці Йордані, сповідаючись у своїх гріхах» (Мт. 3, 5-6).

     Богоявлення – це про дію Бога, який приходить у води Йордану людського життя!

     Неначе все людство викупалось у йорданських водах. Людина розпізнала час свого очищення, а Йордан вмістив осквернені душі. Господь приймає увесь тягар людського бруду на себе та очищає його ціною своєї крові. У водах Йордану для людини з’явилася велика надія зустрічі живого Бога, через визнання своїх гріхів.

     «Тоді прибув Ісус із Галилеї на Йордан до Йоана, щоб христитися від нього» (Мт. 3, 13).

     У Богоявленні Господь приходить, щоб торкнутися глибини руїни людського серця. Бог прагне його очищення, відродження і воскресіння. Він шукає його визволення із тенет рабського мислення та смерті. Бог терпеливо відшукує Йордан моїх і твоїх думок, прихованих потреб і найглибших прагнень серця, де світлі течії любові й доброти перетинаються із темрявою гніву, непрощення та призирства. Господь занурюється у бурхливі й каламутні потоки людського життя, вчинків, несповнених очікувань та мрій. Він прагне увійти в Йордан усіх недуг, спокус та страхів, щоб людина стала вільною. Ісус входить у холоднечу мого сумління, щоб його наповнити теплом. Сьогодні Бог прагне, як ніколи дотепер, увійти в злидні кожної Українки, кожного Українця та усіх небайдужих до України людей, щоб сказати: «Не бійся, бо я тебе люблю!» (Іс. 43, 5). Чи я готовий / готова впустити Бога в мій Йордан, у всі крихкості мого життя?

     Хрищення Господнє у Йордані – це початок Євангелія! Із Богом завжди можливий початок і вічність. Відтепер Господь намагатиметься знову і знову увійти до твого серця, у твій Йордан, однак зовсім не через купіль у крижаних водах, а в кожному Таїнстві покаяння та в кожній Святій Літургії. Глибока та слухальна особиста молитва може дарувати тобі досвід зустрічі з живим Богом. Він може віднайти Тебе в хороших реколекціях, а також через духовний провід.

     Сьогодні ти є тим Йорданом, який приймає Бога! Час спливає, як води Йордану, а Він все ще стоїть на березі річки твого життя, споглядаючи на тебе з великою любов’ю, та чекає… Споглянь і ти на Нього! Впусти Його у свій Йордан! Довірся!

     Нехай голос, який пролунав з неба: «Це Син мій любий, що його я вподобав», торкнеться і Тебе! Присутність Господа, який входить у Йордан, нехай Тебе наповнить «благодаттю та любов’ю Божою, яких буде достатньо» у щоденному житті!

     Вдячний за Йордан Христовий і за Таїнство Хрещення!

     Христос хрещається!

     Mykhailo Stanchyshyn SJ

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
    • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 4.3 / 5. Vote count: 6

      No votes so far! Be the first to rate this post.