Свято Стрітення (офірування) Господнє. День богопосвяченого життя

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 23. 7 грудня. Бог пише рівно по кривих людських лініях
 • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Свято Стрітення (офірування) Господнє. День богопосвяченого життя

     Свято зустрічі Христа із своїм народом відзначалося в Єрусалимі вже у V столітті, а в VII столітті було прийняте й на Заході. Це свято завершує цикл урочистостей пов’язаних з об’явленням світу Втіленого Слова.

     Сорок днів тому ми відзначали свято Різдва Христового. Сьогодні ми згадуємо день, коли Марією та Йосифом Ісус був представлений у храмі. Таким чином, Він не тільки виконав заповідь Закону Старого Завіту, але й зустрівся зі своїм народом, що з вірою Його очікував. За натхненням Святого Духа прийшли до храму блаженні старці – Симеон і Анна і, осяяні тим самим Духом, пізнали Господа та визнали Його в радості. Так само й ми, зібрані воєдино Святим Духом, прямуємо до Божого дому на зустріч з Ісусом. Ми знаходимо й пізнаємо Його при ламанні хліба, і це триватиме до того часу, коли Він прийде і явить себе у славі.

     В цей день Бог вказав праведному Симеонові світло для освічення язичників. Тільки вдивляючись у це світло – Ісуса Христа – світло істинне, можемо прямувати дорогою чеснот і дійти до вічного світла. Предвічний Син Божий сьогодні у храмі був представлений і в Святому Духові проголошений славою Ізраїля та світлом народів.

     Господь Бог сповнив очікування Симеона і не дозволив йому зазнати смерті раніше, ніж він зустрів Христа, так само і ми, укріпляючись у Божій благодаті через участь і прийняття святих тайн, йдемо на зустріч Господу, осягнемо вічне життя.

     + Христе, світло істинне, що освітлюєш і освячуєш кожну людину, яка приходить на світ! Нехай позначається на нас світло обличчя твого, щоб у ньому ми побачили світло неприступне. Справ стопи наші до виконування заповідей твоїх, молитвами Пречистої твоєї Матері і всіх святих твоїх. Амінь.

     Отець Назарій ЛАНЬКО

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 23. 7 грудня. Бог пише рівно по кривих людських лініях
    • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 3 / 5. Vote count: 4

      No votes so far! Be the first to rate this post.