Чи варто іти сповідатись з одних і тих самих гріхів?

Читай також

 • Запрошуємо на екуменічну молитву за перемогу і мир в Україну
 • «Молися так довго, аж допоки твій розпач мине»
 • Коли тато на фронті. Як не втратити емоційний зв’язок із дитиною 
    • Чи варто іти сповідатись з одних і тих самих гріхів?

     Кожна твоя сповідь – це повторення незмінного списку гріхів? Що ж це значить – намір змінити своє життя не реалізується? Тоді навіщо взагалі сповідатись?

     У того, хто сповідається часто, виникає така проблема: здається, навіть сповідник вивчив напам‘ять перелік моїх гріхів, а інших гріхів я не помічаю.

     Насправді ця проблема має два аспекти. По-перше, якщо гріхи постійно повторюються, слід докласти зусиль, щоби боротись із ними. Дуже конкретні щодененні кроки боротьби із причинами гріха допоможуть врешті його подолати. 

     Інша справа, що ці «регулярні» повторювані гріхи є нерідко тактикою диявола, який намагається через один конкретний гріх зробити людину залежною. Щире каяття і знову цей гріх – людина сприймає його як поразку, а диявол як перемогу, бо тепер вся увага людини сконцентрована на провині за цей конкретний гріх, а всі інші гріхи стають немов непомітні. 

     У такому випадку дуже потрібна допомога сповідника, який мав би допомогти побачити більше, поговорити більше про інші провини, а не концентруватись саме на постійно повторюваних. 

     Отож дуже конкретна праця над причиною гріха і милосердне ставлення до себе самого, якщо вкотре допущено помилку. Господь завжди з відкритими обіймами чекає тебе на сповіді, скільки б разів ти не повторив свого гріха.

     Підготувала Тетяна Трачук

     Читай також

    • Запрошуємо на екуменічну молитву за перемогу і мир в Україну
    • «Молися так довго, аж допоки твій розпач мине»
    • Коли тато на фронті. Як не втратити емоційний зв’язок із дитиною 
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 4.2 / 5. Vote count: 19

      No votes so far! Be the first to rate this post.