Слово на дорогу. Що означає: народитися з висоти?

Читай також

  • Чи можна з позиції Церкви вважати тих, хто загинув за Україну, новомучениками?
  • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
  • У пошуках крихти надії
        • Слово на дорогу. Що означає: народитися з висоти?

          «Істинно, істинно кажу тобі: Коли хтось не вродиться з висоти, не бачити йому Божого Царства» (Йо. 3, 3).

          «Народитися з висоти, народитися від Духа. Це стрибок, який повинна зробити релігійність Никодима, однак він не знає, як це зробити. Тому що Дух непередбачуваний. Цікавим є визначення Духа, яке тут дає Ісус: «Вітер віє, куди забажає, і шум його чуєш, а не відаєш, звідки приходить і куди відходить. Так бо і з кожним, хто народжується від Духа», тобто вільно. Людина, яка дозволяє Святому Духу провадити себе в ту чи іншу сторону: ось свобода Духа. А той, хто робить це, є слухняною людиною, і тут ми говоримо про слухняність Духові.

          Бути християнином означає не лише виконувати Заповіді: їх треба виконувати, це правда; але якщо зупинишся на цьому, не будеш добрим християнином. Бути християнином означає дозволити Духові увійти у нас і провадити нас, вести нас туди, куди Він хоче. У нашому християнському житті ми часто зупиняємося, як Никодим, ми не знаємо, який крок зробити, бо ми не маємо довіри до Бога, щоб зробити цей крок і дозволити увійти Духові. Народитися знову означає дозволити Духові увійти в нас і дозволити, щоб Він нас вів, а не ми – Його, і робити це у повній свободі Духа, ніколи не знаючи, куди Він нас запровадить.

          Коли зійшов Дух, апостоли, які були у горниці, вийшли проповідувати з великою відвагою, великим дерзновеннням (див. Дії 2:1-13) … вони не знали, що це станеться; але вони зробили це, тому що Дух їх провадив. Християнин ніколи не повинен зупинятися лише на виконанні Заповідей: треба це робити, але потрібно йти далі, до цього нового народження, яке є народженням у Дусі і яке дає нам свободу Духа.

          Нехай Господь допоможе нам завжди бути відкритими для Духа, бо Він буде вести нас вперед у нашому житті і служінні Господеві.» (Папа Франциск, Проповідь 20.04.2020).

          Владика Богдан ДЗЮРАХ

          Читай також

        • Чи можна з позиції Церкви вважати тих, хто загинув за Україну, новомучениками?
        • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
        • У пошуках крихти надії
          • Оціни

            How useful was this post?

            Click on a star to rate it!

            Average rating 0 / 5. Vote count: 0

            No votes so far! Be the first to rate this post.