Як зберегти шлюб: 5 порад на щодень

Читай також

 • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
 • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
 • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
    • Як зберегти шлюб: 5 порад на щодень

     Кілька практичних порад, покликаних допомогти тобі будувати своє подружнє життя на міцному фундаменті
     Для того, щоб ці поради дійсно принесли плоди, нічого при цьому не очікуй від свого супутника життя. Так-так, це не помилка: не очікуй нічого. Ці поради спрямовані на те, щоб допомогти особисто тобі впустити Христа у ваш шлюб якнайповніше, надихнути тебе в усьому уподібнитися Ісусові, щоб, як Він, служити людині, з якою ти пов’язаний шлюбними узами. Насмілься, спробуй. Можливо, незабаром ти захочеш поділитися з іншими через наш журнал тими змінами, які відбудуться в тобі та у твоїй сім’ї.

     Порада перша: молися щодня
     Чи щасливий твій шлюб чи не дуже, найперше і найголовніше, що ти маєш робити, — це щодня просити Бога благословляти твого чоловіка/жінку та всю твою родину. Скажи Христу, що ви обоє маєте потребу в Його благодаті для зміцнення вашої сім’ї. Віддай Богові центральне місце у вашому шлюбі.

     Це особливо необхідно в нашому світі, схильному применшувати роль Господа в сімейному житті або взагалі зводити її нанівець. Коли ж участь Бога обмежена до мінімуму, чоловік і жінка починають вимагати одне від одного здійснення своїх неможливих сподівань. Вони очікують лише одне від одного допомоги у вирішенні всіх труднощів, задоволення усіх своїх емоційних потреб, сприяння повній самореалізації. Не отримуючи всього цього, розчаровуються, ображаються, виповнюються гіркотою.

     Порада друга: усуньте негативізм, посильте любов.
     Коли шлюб переживає кризу, до оселі входять руйнівні, злі слова. Це можуть бути докори, обвинувачення, прокльони, образи, просякнуті осудом. Диявол, князь темряви, полює за образливими словами і використовує їх аби посіяти чвари між чоловіком і дружиною. Навіть у здорових шлюбах образливі зауваження створюють тріщини, в які може проникати зло.
     Ісус Христос дав тобі заповідь любити свого супутника життя, як самого себе. Він закликав благословляти, а не проклинати. Тому проси, щоб Святий Дух допоміг зупинити різкий осуд, несхвальні зауваження, жорстокі інтонації і провокації. Така усна образа лише знищує в іншому впевненість у собі, вселяє в нього почуття безнадії та нікчемності або викликає ворожість у відповідь. Шукай способу змінити домашню атмосферу. Використовуй кожну можливість виявляти любов. Наприклад, приготуй особливий сніданок і принеси його в постіль. Купи без будь-якого приводу квіти або напиши освідчення в коханні, якщо можливо, у віршах. Частіше посміхайся, хвали і дякуй за будь-яку допомогу і підтримку. Такі невеликі знаки любові допоможуть тобі перебороти стереотип сприйняття чоловіка /дружини.

     Порада третє: пробачайте!
     Ісус Христос сказав: якщо ми прощаємо, то будемо прощені, а якщо ні, то не будемо прощені. Ми чуємо ці слова так часто, що звикли до них і пропускаємо повз вуха. Іноді ми не прощаємо або не просимо прощення через гординю, іноді нам заважає зробити це біль образи. Але маємо пам’ятати: непрощений гріх перекриває шлях потокам любові і милосердя. Він розділяє. Чим частіше ми прощаємо і просимо прощення, тим більше миру в наших оселях. Життя сповнене духовної боротьби. Часто наші родини переживають непорозуміння, натикаються на егоїзм один одного.

     Порада четверта: цінуйте один одного і виявляйте доброзичливість.
     На жаль, закономірним є те, що чоловік і жінка так по-різному і часто виявляють свою прихильність одне до одного в перші роки спільного життя, а згодом їхня любов начебто впадає в сплячку. Як ти поводишся щодо свого чоловіка/дружини? Чи виявляєш прихильність до нього/неї? Чи дякуєш за добрі справи? Наприклад, за приготований обід або проведений з дитиною вільний час? Чи даєш зрозуміти, що цінуєш турботу чоловіка/жінки про тебе? Наприклад, коли ти хворий, або коли твій супутник, не очікуючи твого прохання, зробить щось по господарству? Не вважай, що все це не вимагає подяки, бо це, мовляв, само собою розуміється! Використовуй кожну можливість висловити свою подяку.
     Чоловік і жінка мають постійно виявляти свою прихильність одне до одного. Поцілунок вранці, на прощання, за сімейним столом, наприкінці дня повинен бути нормою поведінки. Тримайтеся за руки, коли йдете разом. Сядьте поруч, коли дивитеся телевізор. Обійміть одне одного. Ці знаки любові не тільки надихають твого чоловіка / жінку, вони є свідченням любові до ваших дітей і важливі для формування в них почуття захищеності і непорушності домашнього вогнища.

     Порада п’ята: покладайтеся на Бога
     Бог знає, що в кожному шлюбі є свої слабкі місця. Але, незважаючи на наші недоліки, Він сіє насіння життя в кожен шлюб, щоб ми прославили Його і принесли плоди для Його Царства. Немає рації очікувати зміцнення шлюбних стосунків, нічого при цьому не роблячи, але цілком можливо побачити покращення шлюбу, якщо віддаєш час молитві і прикладаєш для цього власні зусилля, спрямовані на зростання в любові.

     Джерело: dc.lviv.ua

     Фото: live

     Читай також

    • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
    • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
    • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
     • Оціни

      [ratemypost]