Віра – це не інформація, віра – це взаємини: відверто про молодь закордоном

Читай також

 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
 • Дещо про біснуватість
    • Віра – це не інформація, віра – це взаємини: відверто про молодь закордоном

     Найважливішим – викликами та пересторогами, завданнями та труднощами  у своїй діяльності діляться представники Комісії у справах молоді Паризької Єпархії УГКЦ.

     Молодь є проблиском майбутнього, тому її присутність у церкві визначає подальший розвиток або занепад церковного життя. Такі вислови ми чуємо про молодь найчастіше, і це – правда. Однак таке висловлювання про важливість молоді у церкві стало свого роду кліше у висловлюваннях, через яке забуваємо, що це не єдина причина, задля якої ми повинні проповідувати молоді, іти до молоді, служити молоді. Однією з найважливіших причин є плекання віри в серцях молодих людей, заради їхнього власного добра, їхнього щастя та їхнього спасіння ради. Наше покликання – допомагати молодим людям пізнавати свою особистість у світлі Божого Задуму щодо неї, не зважаючи на складність обставин, у яких опиняється сьогоднішня молодь.

     Паризька Єпархія охоплює п’ять країн Західної Європи: Франція, Швейцарія, Бельгія, Нідерланди та Люксембург. Комісія в справах молоді складається з 12 осіб, які за своїм місцем проживання охоплюють майже всю територію єпархії. Це – чотири особи з Парижу, одна особа – з Півдня Франції, двоє – з Нідерландів, троє – з Бельгії, двоє – зі Швейцарії. У планах є також додати в комісію ще двох членів, щоб охопити Люксембург та регіон Валонії. Ми є дуже молодою комісією, тому перебуваємо на початку нашої великої місії – служіння молодим людям. На сьогодні ми маємо молодіжні спільноти у двох містах, а також маємо контактних осіб, практично, зі всіх парафій нашої єпархії. Мабуть, ми зараз перебуваємо на етапі знайомства одні з одними. Ми починаємо пізнавати один одного та творити спільні проекти.

     Усі такі різні й у цій різноманітності такі чудові. Але є одне, на чому будуються стосунки й у чому росте віра  – це любов; стосунки, де Христос є центром життя.

     Наше гасло: «Віра це не інформація – віра це взаємини». Тому все наше служіння полягає в тому, щоб будувати з молодими людьми  спільнотне, церковне життя як відносини в любові до Бога та ближнього. Блаженніший Любомир Гузар одного разу сказав до молоді: «Молода людина повинна бути відкритою у своєму шуканні». Молодь за кордоном дуже часто потрапляє у важкі життєві обставини, де праця не збігається з тим, чого молода людина прагнула у своєму житті. Закриваючись у своєму шуканні, молодь припиняє пошук, починаючи применшувати вартість свого життя, шукаючи розради в пристрастях, які відразу постають як можливість вибору такої собі втечі від реальності. Ми не повинні дозволяти молоді залишатися самотніми зі своїми проблемами, стаючи за словами Антонія Кемпійського “людьми зі схованки”, які, закриваючись у своїй самотності, втікають від будь-яких стосунків.

     Наша комісія покликана допомагати молодим людям не закриватися на шукання, відкривати нові можливості, підтримувати і просто служити в любові, творячи взаємини. Відкривати своє обличчя на іншого та на Бога.

     Служіння для молоді за кордоном дещо відрізняється від служіння в Україні. У наших парафіях та осередках живуть молоді люди з різних областей України, а, відповідно, й різного бачення і виховання, які приїхали в пошуках праці, в пошуках успіху та доброго майбутнього. У кожного з них за плечима свій досвід Бога та церкви. До того ж, коли ми говоримо про Паризьку Єпархію, то сама відстань між парафіями, країнами, встановлені правила цих країн, ставлять також певні виклики в нашому спілкуванні.

     Така ситуація є певним викликом для нас, який змушує шукати шляхи єдності, одностайності, шляхи взаємин, які би будувалися на довірі один до одного та взаємній любові, залишаючи позаду всі прикрі досвіди чи зранення. Наші молодіжні спільноти мають ставати розсадником любові; місцем, де ти бажаний, де ти будеш вислуханий, де ти люблений, де ти щасливий.

     Це дар Божий знати молодих і працювати з ними. Це нелегко! Але коли ти їх любиш, то розумієш, яка то радість зустрічатися з ними, пізнавати один одного, вчитися один від одного, проводити разом час поза встановленими зустрічами, разом радіти й разом сумувати. Як важливо знати всіх на ім’я, знати трішки про їхнє життя, їхні проблеми, їхній досвід щодо Бога. Це те, що папа Франциск називає “l’apostolat de l’oreille”, це бажання і вміння слухати. Одного підходу нема, усі такі різні й у цій різноманітності такі чудові. Але є одне, на чому будуються стосунки й у чому росте віра  – це любов; стосунки, де Христос є центром життя.

     Наша комісія у справах молоді Паризької Єпархії відкрита для ваших порад, вашої допомоги, до обміну досвідом та спільних проектів. Ми, як частина Патріаршої комісії у справах молоді, готові на скільки можемо брати участь у спільних проектах для молоді цілої УГКЦ.

     Для нашої комісії й нашої молоді будуть потрібною застановою слова митрополита Андрея Шептицького, який одного разу говорив про молодь та про тих, хто їм служить так:

     «Архімедова легендарна фраза: «Дайте мені точку опори – і я переверну весь світ!» Змінювати все навколо – справа слушна, однак, якщо не перевернути в покаянні спершу свій внутрішній світ, усе інше далі крокуватиме до провалля. І точку опори не слід шукати хто-зна де… Вона зовсім поряд. Цей той Камінь у сні жорстокого царя Навуходоносора, який відколовся від скали і потрощив поганського боввана, а потім «зробивсь великою горою й заповнив усю землю» (Дан. 2, 35). Це сам Господь».

      

     Прес-центр Комісії у справах молоді Паризької Єпархії УГКЦ

      

      

     Читай також

    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • Дещо про біснуватість
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)