Чому страждають невинні? І що таке родовий гріх?

Читай також

 • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
 • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
 • У пошуках крихти надії
    • Чому страждають невинні? І що таке родовий гріх?

     Коли в нашому житті стається якась прикрість, трагедія, то одне з перших запитань, яке виникає — „за що?“. Буває, що аналізуючи своє життя, не розуміємо, чому так сталося — іноді це наша сліпість, а іноді на це є причини, про які нам невідомо нічого. Це називається невинні страждання. Звідки вони беруться? Де межа?

     Отець Петро Лопатинський у програмі, яку радимо послухати на „Радіо Марія“ розмірковує про родовий гріх і його наслідки, або звідки беруться невинні страждання.

     Read in English: Why do innocent people suffer? And what is generic sin?

     У духовному світі ми всі винні один перед одним. Кожен має зв’язок із іншими поколіннями аж до Адама.

     Кажуть, що помах крила метелика може викликати цунамі в іншому кінці світу. Так і наше життя не є чимось локальним: жоден вчинок, осуд, погана думка не проходить даремно, а залишає вплив на людстві. Є таке поняття, як „колективне несвідоме“, а мовою богослов’я — це спільна природа кожного з нас.

     Господь дарував нам свободу і право вибирати. А вже від того, які рішення ми приймаємо залежить і наше життя. У духовному світі покарання, наслідок того, що ми робимо, не одразу видимий.

     Розрізняють три види гріха. Первородний гріх — це розділення з Богом, який кожен із нас отримує внаслідок дій Адама і Єви. Родовий гріх — той, що отримуємо в результаті вчинків наших предків. І особистий гріх — чинимо самі.

     Коли бачимо невинні страждання, особливо дітей, то часто кажемо — якщо Бог справедливий, то чому допускає їхні страждання?

     Та говорячи про це, треба відходити від звиклої „формули“: Бог справедливо карає грішників і нагороджує праведних. Східний отець Ісаак Сирін говорить: „де є справедливість — там нема любові, де є любов — там нема справедливості“. Тож, якби Господь справедливо відносився до нас, то світ би вже давно загинув. Тому варто пам’ятати про таке поняття, як: Бог — це любов.

     Святий Антоній каже, що Бог нікого не карає. Його любов для одних є раєм, а для інших — пеклом. Адже любов — свобода вибору. Тож грішник сам себе карає своєю поведінкою і власними рішеннями.

     Чому страждають люди, чому постраждав найневинніший — Ісус? Чому найсильніші несуть цей тягар?

     Щоб зрозуміти це, треба сприймати людей не окремо один від одного, а єдиним тілом. І коли одна клітина починає неправильно працювати, то заражає інші. Одна нездорова клітина впливає на весь організм. Так, зрештою, і одна клітина здатна оздоровити.

     Важливо пам’ятати, що місія християнина — долучатися до болю інших, співстраждати. Якщо слідувати цьому, то не виникатиме питання — „Боже, де Ти є в стражданнях?“. Ісус розіп’явся задля нас і присутній із нами в усіх стражданнях. Як можна ще більше співстраждати? Але, де є кожен із нас у час страждань інших, як ми поводимося, коли нам випадають випробування, чи можемо їх сприйняти як співстраждання з іншими?

     За матеріалами “Радіо Марія” підготувала Наталія ПАВЛИШИН

     Світлина з відкритих інтернет-джерел

      

     Читай також

    • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
    • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
    • У пошуках крихти надії
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"

       Коментарі

       • Анна    25.08.2017 о 14:45

        Шановні працівники сайту, прошу ознайомитися із висновком відповідної комісії стосовно цього питання (credo тільки розмістили в себе) перш ніж публікувати такі речі: http://credo.pro/2015/11/146691

       • Що це за стаття? ЄДИНИЙ ГРІХ, ЩО ПЕРЕДАЄТЬСЯ З ПОКОЛІННЯ В ПОКОЛІННЯ, – ЦЕ ГРІХ ПЕРВОРОДНИЙ, ЩО ВИРАЗНО ПІДКРЕСЛИВ ТРИДЕНТСЬКИЙ СОБОР У ДЕКРЕТІ ПРО ПЕРВОРОДНИЙ ГРІХ.
        “Родове прокляття” суперечить істині про Боже милосердя і про Його любов, яка прощає!
        Прочитайте журнал “Місіонар” N5(289) “Родояе прокляття” і заява комісії віровчення конференції єпископату Польщі. Там все роз’яснено і у висновку сказано:”… церковній владі наполегливо рекомендовано, щоб вона застерігала від використання понять “родове прокляття”, “спадковий гріх” і “родове зцілення”. Вона також повинна заборонити служити Святі Літургії і Молебні про зцілення від родового прокляття чи родового зцілення…

       • Не цілком зрозуміло і відкрито тему і заголовок, чому і як це впливає.
        Також чи є з цього якийсь вихід?
        І знаю точно, що в Біблії є десь вказано, що не будете більше страждати за гріхи Ваших батьків, то як можна це тлумачити?!

       • Чергова стаття ліберастично вихованих попів “лагідно ні про що”. Щоби цитувати тих святих, треба би читати їх у контексті. А то вирвуть одну фразу, яка подобається, і затикають нею все незручне, як компартійні агітатори. Читайте Біблію, в даному контексті книги від Виходу до Повторення закону та Псалом 99:6-7.

       • Ірина Кисилевич    24.08.2017 о 08:05

        “Милосердя Його з роду в рід,з покоління в покоління”- каже один греко-католицький єромонах. І ще credo.pro/2015/11/146691