Трійця: просто про складне

Читай також

 • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
 • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
 • У пошуках крихти надії
    • Трійця: просто про складне

     Свято П’ятидесятниці або Трійці — це свято, яке відбувається на п’ятдесятий день після Великодня. Учні Христа були всі разом, і на 50-й день після воскресіння Ісуса Христа Дух Святий зійшов на учнів, проявивши цим свою Третю Особу — Святого Духа.

     Бог триєдиний: Бог Отець, Бог Син (Христос) і Бог Дух Святий. Цікаво те, що слова „Трійця“ в Біблії не знайдемо. Але є один момент в Євангелії від Марка, де бачимо, як Єдиний Бог проявився в трьох особах.

     Євангеліст описує хрещення Ісуса Христа. У той час, коли Ісус (Бог Син, який перебуває в тілі) входив у воду, на нього з неба спустився Дух Святий у вигляді голуба — це друга Божественна особистість, і в цей момент пролунав голос з небес: „ І голос ізлинув з неба: “Ти єси Син мій любий, у тобі — моє уподобання.”“ (Марка 1:11). Тобто, люди почули голос, прояв Бога Отця, Третьою Особистості Трійці.

     Зараз Дух Святий перебуває серед віруючих людей, тому що Ісус сказав: „ Кажу вам, однак, правду: Ліпше для вас, щоб я відійшов. Бо коли не відійду, то Утішитель до вас не зійде. Якщо ж відійду, — пришлю його до вас.“ (Йоана 16: 7). Він каже: „ Якщо любите ви мене, то мої заповіді берегтимете. І проситиму я Отця, і дасть він вам іншого Утішителя, щоб з вами був повіки, Духа істини, якого світ не може сприйняти, бо не бачить його і не знає. Ви ж його знаєте; бо перебуває він з вами, і буде в вас. Не полишу вас сиротами; я прийду до вас.“ (Йоана 14: 15-18).

     Що робити, щоб Дух Святий був реальним в житті кожної людини?

     Про це добре свідчать слова Апостола Петра:

     „”Покайтесь”, каже, і нехай кожний з вас охриститься в ім’я Ісуса Христа на відпущення гріхів ваших, і ви приймете дар Святого Духа.“ (Дії 2:38)

     Це дуже проста молитва, але вона повинна бути щирою. Ці слова повинні виходити з вашого глибини серця:

     „Отче небесний! Я усвідомлюю себе грішником, я прошу Тебе пробачити мене. Я вірю, що Твій Син Ісус Христос помер і за мої гріхи. Прости мене, я приймаю Ісуса Христа своїм Господом і рятівником. Амінь!“.

     Підготувала Наталія ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
    • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
    • У пошуках крихти надії
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"