Нецікава Біблія. Це треба прочитати!

Читай також

 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • Останні слова Ісуса в Біблії
 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • Нецікава Біблія. Це треба прочитати!

     „Я не розумію її. Вона нудна. Вона ніяк не стосується мого життя“. Правда, вам знайомі такі розмови про деякі книги Біблії? Чи, можливо, як і я,  відчували провину за те, що й самі так думали.

     Погляньмо правді в очі: деякі книги цікавіше читати, ніж інші. Наприклад, Псалми. Хіба є хто-небудь інший, хто прославляти Бога під натхненням Святого Духа краще, ніж цар Давид? Або місіонерська подорож Павла в Діяннях. Хіба є хтось, хто не любить читати такі надихаючі історії?

     Є такі книги, які ми б з радістю пропустили. Але чи варто це робити, адже все Святе Письмо натхненне Богом і корисне для навчання і укріплення віри.

      

     Ось ті 10 книг Біблії, які ви, можливо, ніколи й не читали, але повинні прочитати.

      

     Йоіл: Божа кара реальна, але те ж саме ми можемо сказати і про красу покаяння

     Книга Йоіла — пророча. Йоіл створює картину спустошення сараною, щоб відновити послання про суд, про який часто забуваємо. Але він каже і про надію.

     „ Роздеріть серце ваше, а не одежу вашу, і поверніться до Господа» Бога вашого, бо він благий і милосердний, довготерпеливий і многомилостивий, – і уболіває над нещастям“ (Йоіл 2:13).

     Всі послання можна резюмувати в одному реченні:

     „Кожен, хто призве ім’я Господнє, — спасеться“.

      

     Авдій: Ті, хто йдуть проти Божого народу, відчують наслідки

     Книга Авдія — найкоротша книга Старого Завіту, показує, що станеться за погане поводження з Божим народом.

     „ За різанину, за насильство над твоїм братом Яковом сором тебе окриє, і ти повіки зникнеш“ (Авдій 1:10).

     Інші вірші цієї книги сміливо говорять про наслідки злих, неправильних вчинків і закликають до покаяння.

     Наум: Не повертаймося до нашого минулого

     Бог делегував Йону поділитися непопулярним посланням із Ніневії. Але чи знаєте ви, що Наум — це продовження історії про Ніневії? Вкінці книги Йони Бог змилувався над Ніневії. Її жителі повірили і визнали свої помилки, але це тривало недовго.

     Ми погоджуємося з нашими помилками перед Богом, і Він дає нам ще один шанс. Але згодом ми забуваємо про це, і знову повертаємося до наших колишнім вчинків, відновлюємо старі звички. Книга Наума нагадує нам, що потрібно продовжувати йти вперед, не повертаючись до минулого.

      

     Авакум: Що робити, коли вас хвилює те, що Бог нічого не робить.

     Ми чуємо новини, які нас лякають. Ми бачимо в світі зло, яке змушує нас сумувати. Знаючи, що Бог любить нас, з’являється питанням: чому в цих ситуаціях Бог мовчить? Боже, де Ти, коли все це відбувається?

     В Авакума були ці ж питання. Коли ми запитуємо Бога, Він чує. І Він відповість. Послання Авакума промовляє до нас, коли ми поспішаємо побачити несправедливість. Мовчання Бога не означає бездіяльності.

      

     Послання до Филимона: Бог реальний і присутній у нашому повсякденні

     Послання до Филимона — це лист апостола Павла — його друга і однодумця. У цьому листі Павло просить Филимона пробачити чоловіка на ім’я Онисим і прийняти цього колишнього раба в свій будинок.

     Павло знає, що для Филимона це буде непросто. Прощення — це завжди складно. Ми стикаємося з багатьма труднощами, і деякі з них пов’язані з іншими вірними. Але через цю книгу Павло вчить нас прощення, любові і руху вперед.

      

     Софонія: Коли ми визнаємо помилки, Бог дає шанс.

     Книга Софонії виносить у світ питання: кому або чому я поклоняюся?

     „Тоді бо я поверну народам мову чисту, щоб усі ім’я Господнє призивали та щоб служили йому однодушно“ (Софонії 3:9)

     Це одна з основних заповідей. Софонія показує, що Бог зробить в разі, якщо Його народ присвятить себе іншим речам, а не Йому.

     Прочитання Софонія може допомогти нам усвідомити любов Бога до нас і те, наскільки Він хоче, щоб ми смиренно залежали від Нього. Але коли ми звертаємо увагу на інші речі, наш люблячий Бог, як і раніше дає нам шанс.

      

     Книга Аггея: Бог хоче, щоб ми закінчили те, що почали

     Самовпевненість. Самодостатність. Лінь. Ми не прагнемо до цього. Але як там опиняємося? І, що значно важливіше, — як із цього вийти?

     Бог благословляє нас незалежно від того, що ми думаємо або запитуємо. Ми хочемо слідувати за Ним із вдячністю і завзяттям. Але з часом можемо забути свій шлях. Саме тоді ми опиняємося у застої, як це було з євреями. Аггей звернувся до них із ясним, простим словом: закінчуйте те, що ви почали. Відновіть храм. „І сказав Аггей, Господній посол, згідно з дорученням Господнім, до народу:

     „Я з вами» – слово Господнє“ (Аггей 1:13).

      

     Послання до Тита: Тіло Христа зростає, коли ми готові вчитися

     У своєму листі до Тита Павло забезпечують основу для успішного навчання в наших церквах сьогодні. Правильні люди в керівництві можуть допомогти церкві зберегти основу, коли в її сторону дме суворий вітер.

     Тит показує реальний приклад важливості структури всередині наших церков. У міру того, як громади ростуть, нашим служінням необхідно створити здорову атмосферу для навчання.

     Левіт: Без законів минулого не було б свободи

     Читання книги Левіта може бути досить виснажливим. Ці закони, жертви і структура… Цього може бути достатньо для того, щоб ми перестрибнули в кінець. Але перш ніж перевернути сторінку, проаналізуймо інформацію з цих 27 глав.

     Книга Левіт служила керівництвом в тому, як правильно жити. Книга Левіт вчила ізраїльтян про важливість святого життя, і ця інформація, як і раніше може бути застосована і до нас сьогодні.

     „Я бо – Господь, Бог ваш; ви маєте ставати святими й бути святими, бо я – святий“ (Левіт 11:44).

      

     Послання Юди: Залишайтеся вірні Богу

     Можливо, Книга Юди коротка, але в ній досить багато важливих слів. Коли гріх зазіхає на нас, Бог є поруч. Юда доводить це на прикладі того, як справедливо діяв Господь через події минулого.

     Книга дає просте повчання, яке принесе відмінні результати. Будьмо вірні Богу і піклуймося один про одного. Дуже відповідний заклик про завзятість:

     „Бережіть себе самих у любові Божій, очікуючи милости Господа нашого Ісуса Христа для вічного життя“ (Юди 1:21).

      

     За перекладами підготувала Наталія ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Останні слова Ісуса в Біблії
    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"