Чому я не боюся чаклунів, прокльонів і ворожбитства

Читай також

 • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
 • Євробачення-2024 – маніфест пропагування зла?
 • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
    • Чому я не боюся чаклунів, прокльонів і ворожбитства

     Впевнена, що вам доводилося чути різні історії від подруги чиєїсь подруги про те, як хтось когось закляв і все життя йде шкереберть. А ще, що хтось десь точно бачив якісь надзвичайні потойбічні явища. Вражає? Страшно? Дивно! А ви справді переконані в  силі Господа? Ви справді вірите у жертву і воскресіння Ісуса? То чого боїтеся?

     Коли справа доходить до духовної війни, ми повинні розуміти, що відбулися величезні зміни через жертву Ісуса на хресті, Його воскресіння і вознесіння. Сатана не знищений, але його позбавили влади.

     Величезну перемогу Христа над сатаною описав Павло в Посланні до Ефесян 1: 15-23:

     „ Тому і я, почувши про вашу віру в Господа Ісуса і про любов до всіх святих,

     не перестаю дякувати за вас і згадувати вас у моїх молитвах,

     щоб Бог Господа нашого Ісуса Христа, Отець слави, дав вам дух мудрости та об’явлення, щоб його добре спізнати;

     щоб він просвітлив очі вашого серця, аби ви зрозуміли, до якої надії він вас кличе, яке то багатство славної спадщини між святими,

     і яка безмірна велич його сили для нас, що повірили, за діянням могутности його сили,

     яку він здійснив у Христі, коли воскресив його з мертвих і посадовив на небі праворуч себе,

     вище від усякого начала, власти, сили й володарства та всякого імени, яке б воно не було, не тільки на цьому світі, але й на тому, що буде.

     І він усе підкорив під його ноги й вивищив його понад усе, як Голову Церкви,

     яка є його тілом, повнотою того, що виповнює все в усіх“.

      

     Він говорить про те, що Христос воскрес із мертвих могутньою силою Бога, а потім посів праворуч від свого Отця в Царстві Небесному.

     „Права рука“ в Святому Письмі символізує силу і владу.

     Псалом 97: 1, наприклад, говорить про Бога: „ Співайте Господеві нову пісню, бо він учинив чуда. Його правиця і його святе рамено дали йому перемогу“.

     Коли Павло говорить, що Ісус тепер сидить по праву руку від Бога, він вказує на те, що Ісус сидить на вершині всесвіту, на місці вищої сили і влади.

      

     Місце, де сидить Христос, „ вище від усякого начала, власти, сили й володарства та всякого імени, яке б воно не було, не тільки на цьому світі, але й на тому, що буде“. (Ефесян 1: 21). Тобто місце, де сидить Христос, набагато вище за всіх.

      

     І ось що неймовірно! Павло каже, що та ж сама сила, яка воскресила Ісуса з мертвих і посадила Його на місці найвищої влади, сила, що набагато перевершує будь-яку силу, якою володіє диявол, тепер діє в тобі і в мені. Не дивно, що сатана тремтить перед дітьми Божими, які знають своє становище і авторитет у Христі.

      

     Навіть за часів Старого Завіту вороги Бога не могли вимовляти заклинання і прокльони на Божий народ. Балак найняв пророка Валаама, щоб він прокляв Ізраїль, але після семи спроб йому довелося визнати, що він не може цього зробити.

     „ Та як мені проклинати того, кого не прокляв Бог? Як заклинати того, кого Господь не закляв? Немає в Якова, нема чарування, не знане в Ізраїлі ворожіння; свого часу буде провіщено Якову та Ізраїлю, що Бог творитиме“, — оголосив Валаам (Числа 23: 8, 23).

      

     Якщо це діяло в Старому Завіті, наскільки це стало сильнішим у Новому Завіті, заснованому на пролитій крові Ісуса Христа. Послухайте слова Ісуса, який відповідав сімдесяти учням, які повернулися, радіючи, що зрозуміли:

     „ Повернулись сімдесят два з радістю, кажучи:

     “Господи, навіть і біси коряться нам з-за твого імени.”“ (Луки 10:17).

     Ісус їм відповів:

     „ Він же сказав їм: “Я бачив сатану, що, наче блискавка, падав з неба. Ось я даю вам владу наступати на зміїв, скорпіонів і на всю ворожу силу – й ніщо вам не пошкодить“ (Луки 10: 18-19).

      

     Слухаючи всі розмови про відьом, злі чари і прокльони, я запитую себе, — а чи знають християни взагалі правду про поразку сатани? Здається, що багато хто розглядають Бога і сатану майже як рівних, хоча в їхньому розумінні Бог все ж і має невелику перевагу.

      

     Однак, це брехня, яку сатана, створена істота, вселяє наївним людям. Сатана був повністю переможений смертю і воскресінням Ісуса. Його поразка була абсолютною і остаточною. Він не був знищений, але був позбавлений всіх прав і повноважень.

      

     Це чітко показав Ісус в неділю вранці, коли Він вийшов з могили і урочисто заявив:

     „ Дана мені всяка влада на небі й на землі“ (Матея 28:18).

     Якщо в Ісуса вся влада, то скільки залишається дияволу? Сатана знає, що він переможений. І Бог це знає. Прийшов час й усім християнам дізнатися про цей факт.

      

     Переклад і адаптація Наталії ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
    • Євробачення-2024 – маніфест пропагування зла?
    • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"