Ознаки справжньої любові. Як дотриматися шостої Божої заповіді „Не чини перелюбу“.

Читай також

 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • Ознаки справжньої любові. Як дотриматися шостої Божої заповіді „Не чини перелюбу“.

     Всі ми прагнемо справжньої, нескінченної любові. Не знаю закоханих, які б хотіли, щоб їхні стосунки потерпіли невдачу. Та, на жаль, часто те, що здавалося на все життя, в один момент розсипається, як картковий будиночок. Що пішло не так? Де була помилка під час побудови, здавалося б, міцних стосунків? Папа Франциск зробив глибокий аналіз, якою є справжня любов і що стає справді міцним фундаментом для сім’ї.

     „Шоста заповідь спонукає звернути погляд на Христа, який Своєю вірністю може забрати наше перелюбне серце і дарувати нам серце вірне. В Ньому, і тільки в Ньому, є любов без обмежень і вагань, повне дарування без застережень і завзятість у прийнятті аж до кінця. З Його смерті і Воскресіння випливає наша вірність, з Його безумовної любові походить постійність у стосунках. Із сопричастя з Ним, з Отцем і Святим Духом випливає сопричастя між нами і здатність переживати у вірності наші стосунки“, — каже Папа Франциск.

     Тож, говорячи про вірну любов і міцне подружжя, маємо пам’ятати про це:

     Жодні людські стосунки не є справжніми без вірності й відданості.

     Вірність — ознака зрілості і відповідальності. Любов не триває лише, доки „вигідно“. Вона проявляється поза межами власних розрахунків, коли віддаємо все без обмежень.

     Вірність — ознака вільних, зрілих і відповідальних стосунків.

     Христос, що живе безмежною Божою любов’ю, виявляє справжню любов і завдяки цьому є вірним Приятелем, який приймає нас навіть тоді, коли помиляємося. Він завжди бажає нам добра, навіть тоді, коли ми цього не заслуговуємо..

     Кожна людина потребує безумовної любові. Тож, не отримавши її, намагається заповнити пустку різними замінниками, що тільки приблизно нагадують смак любові. Тому часто за любов сприймають незрілі стосунки, які в найкращому випадку, є тільки її віддзеркаленням.

     Щоб прийняти Таїнство Подружжя, заручені повинні дозріти в переконанні, що в їхніх стосунках є Божа рука, що їх випереджує й супроводжує та дозволить їм промовити: „З Христовою благодаттю назавжди присягаю тобі вірність“.

     Тверду основу, якою є вірна Божа Любов, допоможуть побудувати приготування до подружжя, яке має бути тривалим і ґрунтовним.

     Вірність — це спосіб буття. Це — стиль життя. І бути вірним — це віддано трудитися, щиро говорити, залишатися вірними правді в своїх думках, у власних діях.

     Сопричастя з іншими випливає зі сопричастя з Богом. Для цього потребуємо, щоб Божа вірність увійшла в наше життя, щоб нас запалила.

      

     Підготувала Наталія ПАВЛИШИН за VaticanNEWS

      

     Читай також

    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"