Міфи про церкву і науку: теорія ймовірності, узд і…. гріх?

Читай також

  • Non-fiction про християнство без Христа….
  • Як можуть речі тривати, якщо світ котиться у прірву?
  • П’ять булок і дві консерви шпротів? Вистачить усім!
        • Міфи про церкву і науку: теорія ймовірності, узд і…. гріх?

          На жаль, дуже часто ще змалечку під час катехизи або уроків релігії, від старших братів-сестер, бабусів, дядьків та інших можемо набиратись тих світоглядних установок, які не є правдими і невідомо навіщо спродукованими.

          Журналісти Deon.pl пропонують розвінчувати такі міфи і беруть коментарі у священиків. Ми пропонуємо вам огляд найцікавішого.

          Міф: Церква не вірить у теорію еволюції,  а той, хто вірить, що людина походить від мавпи, грішить.

          Церква вірить в Бога, а не в наукові теорії. Церква знає про здобутки науки. Той, хто хоча би трішки читав Біблію, розуміє, що теорія еволюції помиляється. Людина створена на образ Божий, а не мавпи. Сама постановка цього міфічного уявлення абсолютно неправильна, бо сплутуються неспівмірні речі і насправді найлегше приписати того, чого не розумієш, дияволу і застрашити гріхом. Церква аж ніяк не дискримінує науки і пильно стежить за її розвитком.

          Міф: священик на уроці в школі говорить, що не існує біології як науки, а дихання людини – це дихання Бога.

          На жаль, і таке трапляється. Як важливо тим, хто говорить з дітьми про Бога, не впадати у крайнощі і не вигадувати неіснуючих фактів, з яких діти потім лише глузуватимуть і не сприйматимуть всерйоз більш нічого. Є наукові факти, які лише допомагають відкривати дітям велич Божого задуму створення людського життя. Не варто цим нівелювати, виявляючи свою некомпетентність.

          Міф: сестра-монахиня під час катехизи в гімназії говорить, що пігулка проти зачаття “вимітає” плід із лона матері. 

          У таких важливих справах варто чітко розуміти увесь механізм, щоби пояснити дітям реальну шкоду від дії будь-яких контрацептивів. Нехай це буде фахівець або хтось, хто не полінувався почитати фахову літературу. Чи переконала сестра таким поясненням когось в тому, що контрацепція шкідлива. Мабуть, ні. Сестра може потім говорити багато корисних речей, але чи її почують уже?

          Міф: різноманітні дослідження під час вагітності – це справа невіруючих. Ті, хто робить їх, готові зробити аборт.

          Насправді дослідження роблять з різних причин і за умов сучасного розвитку науки ще в лоні матері можна підкоригувати певні відхилення. Є багато пар, які відмовляються від діагностики, як і таких, які готові перервати вагітність, якщо дослідження показують недобрі результати. Правда десь посередині: більшість батьків проходять дослідження для того, щоби упевнитись в тому, що з їхнім малям усе гаразд, зарадити і допомогти, якщо це можливо. І в цьому немає нічого поганого, тим більше грішного.

           

          Адаптація: Тетяна Трачук

           

          Читай також

        • Non-fiction про християнство без Христа….
        • Як можуть речі тривати, якщо світ котиться у прірву?
        • П’ять булок і дві консерви шпротів? Вистачить усім!
          • Оціни

            [ratemypost]

               

              Про автора

              Учасник команди ДивенСвіт:)

              Коментарі

              • Сашко Дощовий    30.11.2018 о 19:35

                Ех, Тетянко… Такий шикарний заголовок, така тематика – і так зіпсувати статтю…
                “Той, хто хоча би трішки читав Біблію, розуміє, що теорія еволюції помиляється.” – Все, приїхали, далі можна й не читати. Думаю багато невоцерковлених науковців на цьому місці закрили сайт.
                “Людина створена на образ Божий, а не мавпи”, “Сама постановка цього міфічного уявлення абсолютно неправильна”.
                Сонечко, щоб ти знала, не існує єдиної теорії еволюції. Зараз є багато концепцій, які, можна сказати, конкурують. Вони мають під собою фактологічне підґрунтя, хоч і не пояснюють абсолютно все. Однак, якщо ти вважаєш, що Бог взяв кусок глини, дихнув на нього, і з цього куска раптово витесався Адам, скоріш за все саме ти помиляєшся.
                Біблія не розказує, як була створена людина (для релігії це абсолютно нецікаво), вона “говорить” – для чого, який сенс.
                А спосіб, яким людина створена, може кардинально відрізнятися від наших уявлень. Це справа науковців.
                Є одна наукова концепція, яка чудово вписується в рамки Біблії: теорія спрямованої еволюції. Якщо дуже просто, то Бог запустив великий механізм, здатний до саморозвитку і продукування чогось нового.
                Я не хочу витрачати багато часу на пошуки дослівних цитат святого 19 століття Феофана Затворника про те, що Бог взяв тіло людиноподібної істоти (на біблійній мові – “глину”) і вдихнув у нього духа, таким чином створивши людину і т.п.
                Є в Кураєва чудова книга: “Чи може православний бути еволюціоністом”.
                Маст хев ту рід перед тим, як писати такі статті.
                Хороша ідея, прекрасна ініціатива. А от інстумент…

                • Tetyana Trachuk    01.12.2018 о 19:48

                  Дякую за Вагш коментар, але неухильно прошу: звертайте увагу на те, чиї думки висловлені у статті. Чітко вказано, що інформацію взято із порталу deon.pl, журналісти якого ведуть окрему рубрику, присвячену демонтуванню міфів. Всі перекладені думки з польської – коментарі священиків. Можете перейти за посиланням і переглянути оригінал. Тому прошу – жодних претензій до мене як до автора, бо я працювала з адаптацією тексту. А заголовок мій справді – дякую :)

                  • Євген    03.12.2018 о 16:16

                    Шановна Тетяно, як на мене, Ви несете повну відповідальність за матеріал, який викладаєте. Адже саме Ви обираєте, який матеріал перекладати. Ваша публікація означає, що Ви цілком погоджуєтесь з викладеним, саме завдяки Вашій роботі, користувачі мають змогу прочитати статтю. Тому критика у Ваш бік щодо контенту, перекладеного та опублікованого Вами, цілком природня.

                    І мені, як людині, яка лише шукає Бога, досить неприємно читати подібне. Особисто мене данний матеріал лише віддаляє від церкви. Адже перший пункт лише підтверджує “міф”, а решта, насправді, не варті уваги.