5 надприродних речей, які сталися, коли Ісус розтоптав голову сатани

Читай також

 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
 • #НазустрічРіздву. День 5. 19 листопада. Вифлеєм – місце народження Спасителя
 • Назустріч Різдву Христовому. День 2. 16 листопада. Божа відповідь на людський гріх: обітниця спасення
    • 5 надприродних речей, які сталися, коли Ісус розтоптав голову сатани

     Після гріхопадіння Адама і Єви в Райському саду Бог дав дуже важливу обітницю.

      Теологи називають його химерним словом протоєвангелізм. Воно означає „перше Євангеліє“. Це перше пророцтво і перша обітниця спасіння. Бог сказав змію:

     Після руйнування, принесеного гріхом, Бог передбачив відновлення. Ісус прийшов, щоб вразити змія в голову. До речі, це падіння не застало Бога зненацька. В Одкровенні 13: 8 Ісус називається „Агнцем, заколеним від заснування світу“. Це означає, що Бог передбачав падіння людини і заздалегідь підготував необхідний засіб. Він планував послати Свого Сина для скасування прокляття ще до того, як це прокляття було накладено.

     „Я покладу ворожнечу між тобою і жінкою і між твоїм потомством та її потомством. Воно розчавить тобі голову, а ти будеш намагатися ввіп’ястися йому в п’яту“ (Буття 3:15)

     Точно так же, як Давид убив Голіафа його власним мечем, так і Ісус побив диявола його найпотужнішою зброєю — смертю.

     „А що діти були учасниками тіла і крови, то й він подібно участь у тому брав, щоб смертю знищити того, хто мав владу смерти, тобто диявола, і визволити тих, що їх страх смерти все життя тримав у рабстві“ (Євреїв 2:14-15)

     До хреста сатана тримав над людством страх смерті як зловісний скіпетр. Зараз, із тих пір, як Ісус переміг смерть, ті, хто вірить у Його викупну жертву, більше не повинні боятися цього.Смерть для віруючого більше не гіркий кінець, а славний початок. Це буквально портал, через який ми переходимо з життя у вічність. Смерть — це перехід, підвищення,випуск — це звільнення від пастки гріховного, схильного до хвороб, занепалого тіла. Хтось сказав: „І коли Дух того, хто воскресив Ісуса з мертвих, мешкає у вас, то той, хто воскресив Христа з мертвих, оживить і ваші смертні тіла Духом своїм, що живе у вас“ (Римлян 8:11). Смерть для віруючого така ж безневинна, як бджола без жала.

      Батько зі сином їхали вниз дорогою, коли в їхній автомобіль влетіла бджола і почала дзижчати навколо голови сина. У хлопчика була смертельна алергічна реакція на укуси бджіл. Він із жахом запанікував, розмахуючи руками. Батько відчинив вікна і спробував вигнати бджолу з авто, але безуспішно. Нарешті, він з’їхав із дороги, накинувся на бджолу і зловив її голими руками. Він спеціально дозволив бджолі вкусити його.Потім він розтулив руку і сказав: „Подивися, синку, можеш більше не боятися. У неї вже немає жала. Ти тепер у безпеці!“ Ісус прийняв жало смерті за нас, і тому нам нема чого її більше боятися. Тож не дивно, що Павло пише:

      „Де твоя, смерте, перемога? Де твоє, смерте, жало?“(1 Корінтян 15:55)

     Скептик може подумати: „Якщо Ісус дійсно переміг диявола на хресті, як ви поясните все зло в світі?“ Якщо подивитися новини, схоже на те, що перемагає зло: насильство, злочинність, хвороби, війни, тероризм, природні катаклізми, і так далі. Так, я цілком усвідомлюю, що в світі процвітає зло. Але що відбувається, коли змії відрубують голову? Вона корчиться і смикає хвостом у смертних муках. Все зло, яке ми бачимо, — це остання відчайдушна спроба сатани знищити якомога більше людей,тому що він знає, що його час близький.

     Останні слова Ісуса на хресті були „Звершилося!“ Що Він мав на увазі? Він не просто говорив про Своє життя або Своє земне служінні. Я вірю, що Він мав на увазі наступне:

     1. Писання виповнилося. Численні пророцтва про Його народження, служіння, страждання і смерть були виконані буквально.

     2. Система жертвоприношень застаріла. Мільйони тварин були вбиті і спалені для спокутування гріхів. Ісус,Агнець Божий, — наша єдина жертва. Ніяких більше жертв не потрібно.

     3. За гріхи було заплачено. Слово „звершилося“ — це переклад грецького слова, що означає „ повністю оплачено“.

     4. План порятунку був завершений.

     5. Перемога над сатаною була завершена. Ісус настав своєї п’ятою прямо на голову змія і забрав ключі відпекла і смерті:

     „Тому й сказано: “Вийшов на висоту, забрав у полон бранців, дав дари людям.” А те “вийшов” що означає, як не те, що він був зійшов і в найнижчі частини землі? Той же, хто був зійшов наниз, це той самий, що вийшов найвище всіх небес, щоб усе наповнити.“ (Ефесян 4:8-10).

     „І вас, що були мертві гріхами й вашим необрізанням тілесним, – він оживив вас із ним, простивши нам усі провини. Він знищив розписку, що була проти нас, що нас осуджувала, разом із приписами; він її зробив нечинною, прибивши до хреста; а роззброївши начала і власті,він виставив їх на видовище, перемігши їх у ньому.“ (Колосян 2:13-15)

     „І живий; і стався мертвий, і от — я живий на віки вічні; і маю ключі смерти й аду“ (Одкровення 1:18).

     В одній європейській картинній галереї багато років висіла одна знаменита картина. На ній була зображена шахівниця, з одного боку якої на стільці сидів диявол, зі зловісним тріумфальним видом.Напроти нього — сумний нещасний юнак, на обличчі якого було видно поразку.Назва наголошувала „Шах і мат!“ Американський чемпіон з шахів Пол Мерфі подорожував Європою і відвідав цю галерею. Він довго дивився на цю картину в мовчазній задумі. А потім із захопленням вигукнув: „Принесіть мені шахову дошку; є один — і тільки один — хід, яким я можу врятувати його!“ Світ отримав шах і мат від диявола, але Спаситель зробив один хід, який зміг звільнити наш світ від зневіри і привести до життя і вічності.

     Тепер наш хід! Те, що Ісус зробив на хресті, не має для нас ніякої користі, якщо ми не каємося і не віримо. Коли ми йдемо Христом, то ставимо свою п’яту на голову змія і входимо в Його перемогу.

     „ Бог же миру роздавить незабаром сатану під вашими ногами. Благодать Господа нашого; Ісуса Христа (хай буде) з вами“ (Римлян16:20)

     Переклад Наталії ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • #НазустрічРіздву. День 5. 19 листопада. Вифлеєм – місце народження Спасителя
    • Назустріч Різдву Христовому. День 2. 16 листопада. Божа відповідь на людський гріх: обітниця спасення
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"