Два базових кроки, щоб позбутися будь-якого страху

Читай також

 • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
 • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
 • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
    • Два базових кроки, щоб позбутися будь-якого страху

     Нема сумнівів у тому, що маємо причини для переживань і страхів. Та важливо усвідомлювати, що страх постійно буде пробиватися до ваших думок. Тому ми повинні бути озброєні. Якщо Бог сотні разів вживає в Біблії фразу «Не бійся», важливо, щоб ми були готові подолати атаки страху.

     Ви не завжди можете фізично бачити страх, але ви відчуваєте його і чуєте його в своїх думках. Звичайно, абсолютно нормальною боятися в моменти, коли нам потрібно або покинути небезпечне місце, або зібратися зі силами, якщо виникає раптова криза.

     Духовна боротьба

     Але є також і те, що Біблія називає духом страху. Це ворожий спосіб обдурити наше мислення і піддати нас страхові, щоб ми стали ще вразливішими. Тоді наша віра і впевненість у Божій любові ослабне.

     Ось чому так важливо розрізняти голос страху в ваших думках і почуттях. Не кожна думка є вашою власною, тому маєте розуміти, коли говорить страх.

     З огляду на це, є дві реакції на страх, про які ви повинні знати. Вам також необхідно знати, яку з них потрібно використовувати в певних обставинах.

     1. Навчіться відкидати страх.

     Коли до вас приходить страшна думка, то намагайтеся відкинути її. Не «перетравлюйте» її, не шукайте причини її виникнення і не створюйте внутрішню дискусію. Бо, якщо робитимете це, то страх вас ще більше заполонить. Сприймайте напади страху, як нападника, терориста. Ніхто не веде переговорів із терористами. Бо це лише помножує муки.

     Отже, перша відповідь: «Я не буду слухати страх і давати волю думкам, що мене лякають». Ви можете чути їх, але вам не потрібно їм потурати.

     Згодом зможете розвинути свої духовні м’язи і швидше розпізнавати голос страху. Це вимагає практики, тому що більшість із нас звикли відразу ж погоджуватися зі страхом.

     Таким чином, зміни починаються з наступного рішення: «Я більше не буду прислухатися до страху». Так ми виводимо його з нашого життя.

     Це сила покаяння, яка розриває угоду з думками страху.

     Отже, перша дія — відкинути страх. Коли він зникає, ми можемо значно ясніше бачити все через призму віри.

     2. Сміливо зустрічайте те, чого боїтеся.

     Друга дія іноді може даватися непросто, тому що багато чому з того, чого боїмося, насправді потрібно протистояти.

     Більшість страшних думок, що приходять до нас, взагалі не потребують уваги. Ігноруйте їх. Але є страхи, з якими вам доведеться зіткнутися, щоб перемогти їх.

     Наприклад, я працював із деякими людьми, у яких є певні хворобливі симптоми. Згодом вони запитують, чи немає у них насправді якоїсь серйозної хвороби. Страх продовжує стукати до них, але вони ніяк не зберуться здати аналізи.

     Продовжують говорити «ні» страху, але їм, ймовірно, просто потрібно розібратися з проблемою, здати аналізи і отримати ясність щодо того, що відбувається з їх тілом. Часто вони бояться йти до лікаря і почути поганий діагноз. Тим не менш, це хороший приклад протистояння проблемі, до якої приліпився страх.

     Як побачити різницю

     Отже, звідки можемо знати, яку з цих дій використовувати у конкретній ситуації?

     Відповідь на це питання: мудрість. Вам потрібна мудрість.

     Доброю новиною є те, що Бог дарує її нам.

     «Коли ж комусь із вас мудрости бракує, нехай просить у Бога, який дає всім щедро й за це не докоряє, і вона йому дасться» (Якова 1: 5)

     Вам потрібна мудрість, щоб знати, який страх ви повинні ігнорувати, а з яким вам потрібно зустрітися віч-на-віч. І ось що потрібно для того, щоб знайти цю мудрість:

     1. Практикуватися: нам потрібно вчитися розуміти, що говорить мудрість. Іноді ми плутаємо страх із мудрістю. Страх часто ховається під маскою «мудрої турботи».

     2. Зміцнитися у вірі: Яків говорить, що, коли ви просите мудрості, «просіть із вірою». Це означає вірити, що Бог посилає вам мудрість.

     3. Не дозволяти сумнівам перемогти: сумнів — це партнер страху. Насправді, страх посилює сумніви. Страх говорить: «а що, якщо», даючи місце сумнівам і прагнучи закріпити свої позиції.

     4. Бути сфокусованими: прислухаючись до сумнівів і страхів, ми дозволяємо втручатися альтернативним варіантам мислення, стаючи нерішучими і невпевненими. Ви повинні дотримуватися однієї думки, одного фокуса і напрямку. Коли наші думки двояться, ми росфокусовуємося і втрачаємо здатність приносити плід.

     Просіть у Бога мудрості. Знайте, що Він посилає її вам. Дозвольте цій мудрості допомогти вам позбутися страху.

     Вам більше не потрібен радник у вигляді страху. Прийміть нового радника, яке ґрунтується на вірі, надії і любові!

     Переклад і адаптація Наталії ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
    • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
    • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"