Чотири духовні переваги посту

Читай також

 • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
 • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
 • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
    • Чотири духовні переваги посту

     Бажаєте досягти прориву у своєму духовному житті? Хочете досконалого підпорядкування Христу? Тоді вам варто розглянути духовні переваги посту і молитви.

     Для тих, хто бажає наблизитися до небесного Отця, піст і молитва допомагають досягти цієї мети. Ось чотири духовні користі, які приносить піст.

     1. Піст веде до глибоких особистих відносин із Богом.

     Через піст і молитву можна зрозуміти Його волю для нашого життя і підкоритися їй.

     Завдяки посту, наш дух і наша душа відчувають радість. Це — рішення миттєво померти для своєї плоті заради досягнення більших цілей, які важливі Всемогутньому Богу.

     Ісус сказав: «Але настане час, коли в них візьмуть жениха, й тоді вони поститимуть за тих днів» (Марка 2:20).

     Знайте, що жертовні елементи посту завжди відтворюють блага, що стосуються вічності — це ті блага, яких хочемо досягти у своєму ходінні перед Богом.

     2. Жертвуємо своїм комфортом заради духовної проникливості

     Культура третього тисячоліття ослабила завзяття до тих речей, які важливі в очах Бога. Однак молитва і піст (із його «викликом» для нашого тіла) підсилюють духовну проникливість.

     Ми вчимося відмовлятися від таких речей, як соцмережі, телебачення, їжа і навіть негативний настрій.

     А вчимося підпорядкуванню Богові, служінню віруючим у церкви і своїм ближнім.

     Завдяки посту ми отримуємо мудрість і Боже керівництво. За допомогою поста і серйозної молитви стаємо здатними розрізняти волю Бога.

     «І не вподібнюйтеся до цього світу, але перемінюйтесь обновленням вашого розуму, щоб ви переконувалися, що то є воля Божа, що добре, що вгодне, що досконале» (Римлян 12: 2).

     3. Піст відкриває наші серця для духовного оновлення

     Коли ми постимо і молимося, то цим запалюємо в нас вогонь Святого Духа. Під час посту ми стаємо «агентами надії» та заступниками для страждаючих і нещасних. Завдяки посту наша душа оновлюється, ми отримуємо нові духовні сили.

     «Та ви приймете силу Святого Духа, що на вас зійде, і будете моїми свідками в Єрусалимі, у всій Юдеї та Самарії й аж до краю землі»(Діяння 1: 8).

     Джерело сили є в молитві і пості. Ми стаємо здатнішими виконувати найбільше доручення з усіх — купувати душі для врожаю вічності (Матея 28).

     4. Молитва і піст руйнують твердині зла

     Коли учні Ісуса не змогли вигнати злого духа з юнака, Ісус сказав їм: «Цей рід нічим не можна вигнати, тільки молитвою та постом» (Марка 9:29). Молитва і піст — дуже важливі для духовної перемоги.

     За допомогою глибокої молитви ми можемо долати духовну опозицію, руйнувати твердині зла. Коли повстають труднощі, послідовники Христа можуть використовувати силу Святого Духа через піст і молитву.

     Наші висохлі серця освіжаються, немов дощем і оживають, коли ми постимо і молимося. Ми краще споряджені для боротьби з раптовими спокусами, бо «на зв’язку» з Богом, Його ангелами, і в нас діє сила Святого Духа.

     «Ось піст, який я люблю: кайдани несправедливости розбити, пута кормиги розв’язати, пригноблених на волю відпустити, кожне ярмо зламати» (Ісаї 58: 6).

     Піст і жертовна молитва ніколи не бувають марними. Вони завжди приносять користь нам і нашим ближнім.

     Дозвольте Богу робити добро вам через піст і молитву. Як написано в Псалмі 34: 9, «Спробуйте й подивіться, який добрий Господь Блаженний, хто до нього прибігає.»

     Переклад і адаптація Наталії ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
    • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
    • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"