Сьогодні Неділя прощення для християн східної традиції, а це означає, що хтось просить прощення у Фейсбуці (насправді не лише), а хтось сміється з цього.
Але прощення є дуже глибоким поняттям, від якого залежить в нашому житті надзвичайно багато. Насамперед, прощення дарує свободу від постійної недовіри. Так складно жити, коли навколо усі є чи ворогами чи конкурентами і тільки й чигають на твоє життя і твою власність. І ця недовіра зазвичай має дуже логічне пояснення, адже виводиться з нашого досвіду: кому не доводилось зустрітись з неправильною поведінкою чи навіть зрадою родичів, співпрацівників, сусідів, партнерів чи друзів? “Якщо ти це зробив один раз, то неодмінно зробиш ще раз” – кажемо ми.
Але є одне (два) але:
👉Усі люди помиляються і усі здатні зробити боляче – це правда, яка також стосується особисто мене. Але іншою правдою є, що люди спроможні змінитись, особливо якщо ті хто поруч в це вірять і до цього заохочують. І ніщо не є кращою заохотою до зміни, аніж щире прощення.
👉Попри усі помилки в кожному з нас є значно більше добра, але оточуючі чомусь схильні бачити те перше, і ігнорувати факт існування другого.
Звісно, прощення стосується передовсім тих, хто його потребує: “Коли провиниться твій брат – докори йому, коли покається – то вибач йому. ” (Лк. 17,3)
Якщо ми навчимось пробачати, то відразу осягнемо два практичні наслідки: кращих людей навколо та мир у наших власних серцях і більшу спроможність радіти життям.