ВІРИШ В БОГА – ДЕЗІНФІКУЙ РУКИ !!! 😷☝️☝️

Читай також

 • «Молися так довго, аж допоки твій розпач мине»
 • Цінності. Майбутнє. ЕКОЛОГІЯ
 • Сестро, візьміть це від нас, вояків!
    • ВІРИШ В БОГА –  ДЕЗІНФІКУЙ РУКИ !!! 😷☝️☝️

     Християнська віра – не магія, а Бог у Євангелії – не ідол, не інструмент психологічної автокомпенсації, на якого легко списувати все неусвідомлене, неприйняте, нереалізоване, підсвідомо реалізовуючи через Його силу власні немочі.

     Отець, якого проповідував Ісус із Назарету, – не ручний механізм, яким можна скористатися щоразу, коли мені бракує відваги взяти на себе відповідальність або коли просто ліньки. Бог Ісуса вимагає. Понад усе – справжності. Бо любов штучною не буває.

     А коли любов справжня – смиренна: діє без насилля, свободи не нищить, вимагає від нас зійти з рівня наших фантазій до рівня вразливої людяності. Тільки справді людина може любити по-справжньому. А бути людиною означає бути вразливим – крихким, інколи слабким, обмеженим, інколи засмарканим, застудженим, зараженим. Бути людиною – це справді потребувати зцілення.

     Пієтетні бравади – це про психологічні недостатності, що згодом насильно вимагають від людини компенсацій дзвонами, магічними формулами, жестами, кадильним димом і у кожній із них людина намагається приборкати Бога, приручити, механізувати Його, скористатися Ним. Фабрика ідолів! Бо де Бог – там життя, істина, милосердя, свобода. І все по-справжньому.

     І ціле спасіння людства здійснюється в конкретності людської плоті («Caro cardo salutis est») – розбитої, зраненої, обмеженої – але не насиллям, а силою щирої любові, бо благодать не змушує, не нищить природи («Gratia non nuocet naturam»), а зціляє її до глибин. Без фокусів.

     Зріла віра не потребує фокусів. Зріла віра прагне любити. І тому потребує свободи. В першу чергу – від власних ілюзій. Віра – відважне мистецтво смиренних.


     Віриш в Бога – дезінфікуй руки!!!

     Отець Андрій Зелінський ТІ, Київ, 18.03.2020

     Читай також

    • «Молися так довго, аж допоки твій розпач мине»
    • Цінності. Майбутнє. ЕКОЛОГІЯ
    • Сестро, візьміть це від нас, вояків!
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.