«Я – Дорога, Правда і Життя»

Читай також

 • Навернутися – це стосується сьогодні кожного
 • Дорога до Божого Царства легка і проста
 • Ознакою доброї молитви є те, що ми маємо в нашому серці благоговійні почуття до Бога
    • «Я – Дорога, Правда і Життя»

     «Я – Дорога». Не мета, не пункт призначення і навіть не остаточна нагорода для найсильніших, найшвидших чи найбільш здібних. Ні. Я – шлях, вибоїста дорога, з ямами, з камінням, з підйомами та спусками, долинами та рівнинами.

     Я – кожен, кого ти зустрінеш на цьому шляху: бідняк і багач, жебрак та злодій, перемога і поразка.

     Я також твоя втома, тінь та спека, тягар на плечах і твій відпочинок. А також я – твій гріх, відкуплений і прощений. Я твій супутник. Йдеш занадто повільно?

     Неважливо, знайди свій власний ритм і йди своїм шляхом. І ти вже переміг!

     «Я – Істина». Не об’єкт для розуміння, не список речей, які потрібно знати, не інтелектуальний зміст, який треба вивчити. Я – Істина, але не та, яку ти споглядаєш в храмах і хрестах, не та річ, про яку ти знаєш, що розумієш її і тому віриш краще. Не та істина, яку ти бачиш, а та, яка дозволяє бачити тобі. Істина ховається за твоїми очима.

     «Я – Життя». Не ідеал, не моральний принцип, не норма, якої слід дотримуватися, і навіть не порожнеча, яку слід захищати і рятувати. Я – твоє життя, його переживання, його біль, його безмірні **радощі **й прикрощі, твої протиріччя і пил, що застряг у тебе під ногами. Я – піт робітника, нестримне **кохання **двох підлітків. Я запах сексу між простирадлами, схвильований погляд матері і важкі плечі молодого батька, без роботи і майбутнього. Я – **народження **незапланованої дитини, я – жасмин і сільська місцевість, запах моря і сила гори. Я – Життя, яке сяє в глибині життя.

     Я воплотився та прийняв Тіло, щоби ти міг жити тілом, не як чистий дух, примара чи тінь самого себе. Йди шляхом Бога, який стає людиною, приймає тіло і вмирає.Не бійся тіла, яке Бог відкупив…

     Nicolò Mazza SJ

     Джерело

     Читай також

    • Навернутися – це стосується сьогодні кожного
    • Дорога до Божого Царства легка і проста
    • Ознакою доброї молитви є те, що ми маємо в нашому серці благоговійні почуття до Бога
     • Оціни

      [rating-system-posts]

        

       Leave a Comment