Чому Бог мовчить? 5 фільмів про віру у випробуваннях

Читай також

 • Ознаки зла
 • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
 • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
    • Чому Бог мовчить? 5 фільмів про віру у випробуваннях

     Ми молимося і якомога швидше хочемо отримати відповідь. Але що робити, якщо відповіді немає – ні сьогодні, ні завтра? Пропонуємо переглянути цих 5 особливих фільмів про те, як Боже мовчання вплинуло на віру звичайних людей.

     Місія The Mission, 1986

     У вісімнадцятому столітті активно проводилась колонізація Південної Америки. Корінних жителів цих місць, індіанців-гуарані, відвозять в рабство португальські конкістадори і захоплюють їхні землі. У той же час свою місію починає отець Габріель, один із ченців єзуїтського ордену. Він навчає тубільців загальнолюдських цінностей і всіма силами захищає індіанський народ від зазіхань завойовників. Священик переманює на свій бік Родріго Мендеса,одного з найманців. Чи вдасться цим двом людям врятувати аборигенів?

     Велика тиша Into great silence, 2005

     Документальна картина про чернечий орден, члени якого складають обітницю мовчання. Дія фільму відбувається в картезіанському монастирі Гранд Шартрез, що загубився у французьких Альпах. Впродовж цієї стрічки глядачі майже не чують людської мови; тишу перериває тільки дзвін дзвонів. Фільм відображає щоденне життя ченців, що живуть в напівтемряві: келії монастиря освітлюють лише свічками. Сплять вони на лавках, застелених соломою, а свої оселі обігрівають лише невеликими бляшаними печами. Покриті снігом альпійські гори служать величним фоном для їхніх духовних пошуків. Ночами монахи збираються в кам’яній каплиці, де панує пронизливий холод, сідають на підлогу і співають григоріанських піснеспівів.

     «Велика тиша» триває 164 хвилини в тиші, але в той же час це – не німа картина. Дозволи на зйомки автор фільму Оскар Грьонінг чекав 16 років. «Велика тиша» – перший фільм, знятий про картезіанців у  монастирських стінах.

     Глибока віра Faith Like Potatoes, 2006

     Історія з життя фермера Енгеса Бакена, вимушеного в пошуках кращого життя переїхати зі своєю сім’єю із Замбії в Квазулу-Натал. Однак він швидко помічає, що життя в новій країні не дуже відрізняється від життя в Замбії. Тут панує таке ж протистояння чорних і білих. Незнання мови лише погіршує справи. Зустрічаючи все нові труднощі, Енгес занурюється в безодню страху і депресії. Коли його сили вичерпуються, – він довіряє своє життя Ісусові Христу. Нехай він не завжди отримує відповіді, і найчастіше продовжує йти вперед тільки завдяки твердій вірі. Удари долі випробовують  його віру на стійкість, зміцнюють його надію на Бога. Під час найсильнішої і тривалої посухи Енгес сіє насіння віри – картоплю. Якщо картопля не виросте, – він позбудеться ферми. Вона віддана під заставу банку … винагородить Бог його довіру Йому чи мовчатиме?

     Мовчання / Silence, 2016

     Історія про двох єзуїтів, Себастьяна та Френсіса, які в сімнадцятому столітті їдуть до Японії, в якій були заборонені католицизм і практично всі контакти з іноземцями. Там вони стають свідками переслідування християн урядом, який прагне очистити Японію від західного впливу. Зрештою, дороги друзів розходяться і Себастьян самотужки продовжує подорожувати сільською місцевістю. Чому ж Бог мовчить, поки його діти страждають?

     Таємне життя  A Hidden Life, 2019

     Історичний фільм легенди світового кіно Терренса Маліка, дія якого відбувається в нацистській Європі початку 1940-х. «Таємне життя» розповідає конкретну історію, і заснований на реальних фактах.Герой стрічки – австрійський фермер Франц Егерштеттера, людина мисляча і віруюча, любить свою сім’ю і ненавидить будь-яке насильство. Він нонконформіст і антифашист, якому краще померти, ніж піти на компроміс. Його розуміє і з ним погоджується єдина людина – дружина Франциска, для якої в момент неминучого арешту чоловіка починається власний, окремий фільм, непереборно пронизливий і трагічний.

     У 2007 році Егерштеттер був зарахований Папою Римським до лику блаженних.

     Адаптувала Тетяна Трачук

      

     Читай також

    • Ознаки зла
    • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
    • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)